گفتگوی ظریف و همتای ژاپنی با موضوع مبارزه با کرونا و لغو تحریم های غیرقانونی آمریکا

به گزارش مجله شهبازی، در اولین ساعات سال نو وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ژاپن تلفنی تبادل نظر کردند، مبارزه با کرونا و لغو تحریم های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا ضد مردم ایران محور اصلی این رایزنی بود.

گفتگوی ظریف و همتای ژاپنی با موضوع مبارزه با کرونا و لغو تحریم های غیرقانونی آمریکا

به گزارش حوزه سیاست خارجی مجله شهبازی، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه رایزنی های دیپلماتیک بین المللی برای مقابله با تروریسم مالی رژیم آمریکا که سلامت مردم ایران را تهدید می نماید، ساعتی پس از تحویل سال با آقای موتگی توشیمیتسو وزیر امور خارجه ژاپن تلفنی گفتگوی کرد.

ظریف در این تماس تلفنی ضمن گفتگو در مورد مهمترین تحولات بین المللی و منطقه ای، از یاری های دولت و ملت ژاپن به ملت ایران برای مقابله با کرونا قدردانی و ابعاد گسترده کوشش های ایران برای مهار کرونا را تشریح کرد.

وزیر امور خارجه با اشاره به گزارش سازمان بهداشت جهانی از عملکرد حرفه ای نظام سلامت ایران در این کارزار سلامتی، تاکید نمود تحریم های آمریکا مانع اصلی برای تامین احتیاجهای دارویی و تجهیزات پزشکی مورد احتیاج برای مهار فوری کرونا در ایران است که باید برداشته گردد و از دولت ژاپن خواست کوشش هایش برای لغو تحریم های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا را افزایش دهد.

وزیر امور خارجه ژاپن هم یاری دولت ژاپن را نشانه روابط محبت آمیز دو کشور و همبستگی با ملت ایران دانست.

موتگی اضافه نمود: ژاپن در ادامه یاری های نقدی، مقداری داروی اویگان نیز برای یاری به بیماران حاد کرونایی اهدا خواهد نمود.

وزرای امور خارجه دو کشور توافق کردند با توجه به استاندارد بالای نظام سلامت ایران، گزارش علمی استفاده از این داروها برای پیشبرد دانش پزشکی با متخصصین ژاپنی به اشتراک گذاشته گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 151

به "گفتگوی ظریف و همتای ژاپنی با موضوع مبارزه با کرونا و لغو تحریم های غیرقانونی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفتگوی ظریف و همتای ژاپنی با موضوع مبارزه با کرونا و لغو تحریم های غیرقانونی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید