کرونا دهان و دندان را هم درگیر می کند؟

به گزارش مجله شهبازی، خبرنگاران : دندانپزشکان معتقدند عوارض کرونا دامنگیر بهداشت و سلامت دهان و دندان افراد نیز شده است.

کرونا دهان و دندان را هم درگیر می کند؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، در طول شش ماه گذشته موارد ترک خوردگی دندان در ایالات متحده به شدت افزایش یافته است و دندانپزشکان می گویند که این معضل ناشی از استرس اپیدمی ویروس کروناست.

دکتر پل کوشگریان، جراح دهان و دندان در سان دیگو به شبکه خبری سی ان ان گفت: پیش از شیوع همه گیری، او روزانه حدود یک دندان ترک خورده یا شکسته را درمان می کرده اما اخیرا روزانه دو تا پنج نفر با این مشکل به او رجوع می کنند.

همچنین دِرِک پیک، یک متخصص دیگر بهداشت دهان در ایالت آیوا در همین باره می گوید که در مقایسه با سال گذشته، مرکز درمانی او با دو برابر موارد ترک خوردگی دندان در روز روبرو است هرچند در مجموع تعداد بیماران (به دلیل قرنطینه های خانگی) کمتر شده اند.

به گفته دکتر کوشگریان، در واقع این ویروس کرونا نیست که دندان ها را شکننده می کند بلکه اضطراب ناشی از تمام وقایعی که در اطرافمان می گذرد و سطح استرس را در همه بالا برده، عامل آن است.

دکتر کوشگریان می افزاید که بالا دریافت موارد ترک خوردگی دندان احتمالا به خاطر افزایش دندان قروچه ناشی از استرس است.

دندان قروچه فشار دادن دندان ها یا ساییدن آن ها بر یکدیگر است. علت این معضل همچنین می تواند طرز ایستادن یا نشستن فرد باشد. با توجه به این که بسیاری به ناچار از خانه کار می کنند، پزشکان باید منتظر عواقب ایستادن یا نشستن غلط مردم نیز باشند.

با توجه به ماهیت کووید 19 و توصیه های دولت ها برای ماندن در خانه، شاید جای تعجب نیست که خیلی ها از وحشت ابتلا به بیماری، کمتر به دندانپزشک رجوع می کنند.

به گزارش ایندیپندنت، پزشکان هشدار می دهند که با مرور زمان، مسائل دهان و دندان جدی تر و در نتیجه درمان آن پرهزینه تر می شود. دندانپزشکان می گویند که دندان قروچه را می توان با استفاده از محافظت های ویژه درمان کرد اما مردم در کنار مسواک زدن و استفاده روزانه از نخ دندان، باید همچنین اهمیت مدیریت استرس را نیز مدنظر قرار دهند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 18 آبان 1399 بروزرسانی: 18 آبان 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 519

به "کرونا دهان و دندان را هم درگیر می کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا دهان و دندان را هم درگیر می کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید