داورزنی: در لیگ ملت ها به دنبال آماده سازی هستیم نه کسب نتیجه، با آرمان های مان زندگی می کنیم!

به گزارش مجله شهبازی، رئیس فدراسیون والیبال گفت: در لیگ ملت ها دنبال آن هستیم از 15 مسابقه رسمی در دور مقدماتی و 17 تا 18 بازی در صورت صعود، برای آماده سازی برای المپیک استفاده کنیم.

داورزنی: در لیگ ملت ها به دنبال آماده سازی هستیم نه کسب نتیجه، با آرمان های مان زندگی می کنیم!

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی لوگو از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی لوگو و آرم تجاری تا برندینگ حرفه ای را با بهترین قیمت از نماشو بخواهید.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال درباره انتخاب فریبا صادقی به عنوان سرمربی تیم بانوان و اینکه نقدها زیادی در این خصوص مطرح شده است، گفت: فرآیند تصمیم گیری در این موضوع را به خانم محمدیان و همکارانمان در حوزه بانوان واگذار کردیم. مربیان مختلف مدنظر بودند و برنامه های خود را ارائه کردند و مورد آنالیز قرار گرفتند. هم در رده بزرگسالان و هم نوجوانان و جوانان کار خود را دنبال می کنیم و در بین گزینه ها خانم صادقی را به عنوان کسی که تیم را جمع کند و شهریور ماه به مسابقات قهرمانی آسیا ببرد، انتخاب شد. کنار وی افراد دیگری هم هستند و یاری می نمایند تا تیم به مسابقات اعزام گردد.

وی تاکید نمود: تیم جوانان خود را داریم که باید خود را برای سال آینده آماده کند. یک فرصتی برای نوجوانان و جوانان وجود دارد که خانم محمدیان و همرانش در این مورد کار می نمایند و تا چند روز آینده کادر فنی انتخاب می شوند. سعی می کنیم در ترکیبی که در رده های مختلف انتخاب می کنیم از مربیان مختلف کشور و مشاوران استفاده کنیم و این حضور مربی خارجی را منتفی نکرده است. شرایط کرونا و کشور به گونه ای است که اینها را در اولویت بعدی خود انجام خواهیم داد.

رئیس فدراسیون والیبال اضافه کرد: سال جاری تیم بزرگسالان مردان ما مسابقات المپیک را در پیش دارند و باید اهم و فی الاهم داشته باشیم البته این بدان معنا نیست که بانوان در اولویت ما نیستند. دنبال مربی خوب برای بانوان هستیم از طرفی در همه جای جهان سرمربی زنان، مردان هستند و پیدا کردن یک مربی با شرایط مد نظر ما سخت است ولی دست از کوشش برای یافتن یک مربی خوب برای بانوان برنداشتیم و مطمئنا یکی از برنامه های فدراسیون این است که این اتفاق رقم بخورد ولی نباید فرصت ها را برای بانوان از دست داد. اردویی که برای بانوان در نظر گرفتیم اردویی است که بتواند آنها را برای رفتن به مسابقات قهرمانی آسیا آماده کند.

وی توضیح داد: نگاه فدراسیون بر این است که در رده بزرگسالان بانوان یک پوست اندازی صورت بگیرد. ما بازیکنانی داریم که به دفعات به مسابقات اعزام شدند و باید این فرصت را به جوانان داد و ترکیبی از با تجربه ها و جوانان را در اردو داشته باشیم اما وجه غالب از جوانان باشند. طبیعتا کوشش ما این است که یک گام رو به جلو برداریم. اینکه صرفا یک تیم را به مسابقات ببریم کافی نیست. اگر قرار است با باتجربه ها مثلا هفتم و با جوانان هشتم شویم، ترجیح می دهیم با جوانان برویم و شرایطی را دنبال کنیم که یک سرمایه گذاری برای آینده والیبال بانوان باشد.

داورزنی در مورد صحبت های آلنکو، سرمربی تیم ملی والیبال و اینکه گفته هر کسی قولی بدهد شارلاتان است و اینکه آیا این با موضوع انتخاب این سرمربی برای رسیدن به اهداف والیبال در تناقض است، گفت: از همان ابتدا آرمان داشتن جزو برنامه های فدراسیون بوده است. آرمان داشتن یعنی اینکه وقتی برای تیم ملی هدف گذاری می کنید به رفتن در جمع 4 تیم بیندیشید و بعد به سکو فکر کنید. فدراسیون با همین انگیزه کوشش می نماید. اما اینکه ما بگوییم صددرصد در المپیک روی سکو هستیم درست نیست ولی هدف ما این است بازیکنان، فدراسیون و سرمربی کوشش خود را انجام دهند که جزو 4 تیم پایانی بروند و در نهایت این شانس را برای کسب سکو داشته باشد .

وی اضافه کرد: تیم هایی که در المپیک شرکت می نمایند همگی بهترین های جهان هستند و کوشش می نمایند که بهترین نتیجه را بگیرند اما تیمی که باهوش تر و با برنامه تر باشد و نقاط ضعف خود را رفع کند، بهتر نتیجه می گیرد. ما می توانسیم از ابتدا بگوییم به المپیک راه پیدا کردیم و کسی انتظار دیگری از ما نداشته باشد اما ما از خودمان انتظار داریم و با آرمان های مان زندگی می کنیم. همه ما آرزو می کنیم که نتیجه بهتری داشته باشیم. حرف آلکنو کاملا درست است و سرمربی در هیچ کجای جهان هیچ چیزی را تضمین نمی نماید بلکه کوشش می نماید بهترین نتیجه را بگیرد. ما هم کوشش می کنیم بهترین نتیجه را کسب کنیم.

رئیس فدراسیون والیبال تاکید نمود: به آلکنو گفتیم از شما برای لیگ ملت ها نتیجه نمی خواهیم. برخی کشور ها مثل صربستان چون المپیکی نیستند در لیگ ملت ها دنبال نتیجه هستند ولی ما در این مسابقات دنبال آن هستیم از این 15 مسابقه رسمی در دور مقدماتی و 17 تا 18 بازی در صورت صعود، برای آماده سازی برای المپیک استفاده کنیم.

داورزنی در پاسخ به این سوال که آیا به همین دلیل بازی محبت آمیز برای تیم ملی تدارک دیده نشده است، توضیح داد: بازی محبت آمیز در شرایط کرونا به لحاظ قرنطینه شدن ما را دچار مشکل می نماید. کشورهایی که در اروپا و کنار هم هستند شرایط متفاوتی دارند ولی ما اگر به کشوری برویم و یا کشوری را دعوت کنیم این نگرانی وجود دارد که شرایط کرونا باعث گردد چند بازیکن را از دست بدهیم. شرایط لیگ ملت ها ما را به آمادگی خوبی می رساند و فشار هم روی بچه ها نیست و آلکنو می تواند به جوانانی که میدان ندیدند فرصت بدهد. اگر برای لیگ ملت ها فشار کسب نتیجه روی تیم باشد سرمربی ناچار است فقط از با تجربه ها استفاده کند و این هم به بازیکنان فشار می آورد و احتمال مصدومیت را بالا می برد و هم اینکه جوانانی که آماده رشد بیشتر هستند فرصت بازی ندارند. به همین دلیل استرس کسب نتیجه را از روی تیم برداشتیم. البته این بدان معنا نیست که تیم ما می رود تا برای رقبا زنگ تفریح باشد بلکه کوشش می کنیم در هر بازی برای المپیک آماده تر شویم و در توکیو نیز تمام هدفمان کسب بهترین نتیجه است. تیم ما باید در المپیک از همه فرصت های خود استفاده و باهوش تر بازی کند و کم خطا باشد. حضور آلکنو نیز قسمتی از ضعف تیم ما را پوشش داده و شرایط خوبی داریم.

وی در مورد خط خوردن اکبری از کادرفنی تیم ملی گفت: به دلیل محدودیت هایی که داشتیم ناگزیر به انتخاب بودیم. در گذشته 14 بازیکن با 10 تا 11 همراه به المپیک می رفتند ولی الان شرایط متفاوت است و آلکنو تنها می توانست یک همراه داشته باشد و وی ترجیح داد از رضا تندروان استفاده کند. این محدودیت به معنای خط خوردن اکبری نبوده است. وی از مربیان خوب ماست و ان شالله در فرصت های آینده از وی استفاده می گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 تیر 1400 بروزرسانی: 19 تیر 1400 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 975

به "داورزنی: در لیگ ملت ها به دنبال آماده سازی هستیم نه کسب نتیجه، با آرمان های مان زندگی می کنیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داورزنی: در لیگ ملت ها به دنبال آماده سازی هستیم نه کسب نتیجه، با آرمان های مان زندگی می کنیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید