پلیس آمریکا یک شهروند دیگر را با فشار زانو بر گردن به قتل رساند

به گزارش مجله شهبازی، یک مرد 30 ساله اهل کالیفرنیای شمالی که از اختلالات روانی رنج می برده است، چند روز پس از آنکه ماموران پلیس به مدت 5 دقیقه با زانو بر گردنش فشار وارد نموده اند، جان خود را از دست داد.

پلیس آمریکا یک شهروند دیگر را با فشار زانو بر گردن به قتل رساند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از سی ان ان، وکلا و خانواده آنجلو کویینتو مرد 30 ساله اهل کالیفرنیای شمالی گفتند: آنجلو کویینتو چند روز پس از آنکه ماموران پلیس به مدت 5 دقیقه با زانو بر گردن وی فشار وارد آوردند، جان باخته است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

بر اساس این گزارش، روش قتل کویینتو دقیقا مشابه روشی است که جورج فلوید توسط یک مامور پلیس سفیدپوست به قتل رسید و موجب شروع تظاهرات اعتراض آمیز گسترده در آمریکا و سایر مناطق دنیا در مخالفت با رفتارهای تبعیض آمیز و خشن پلیس آمریکا شد.

در شکایت وکیل خانواده کویینتو آمده است که موکلش دچار بیماری روانی از جمله اضطراب، افسردگی و پارانویا بوده است.

جان بوریس وکیل خانوادگی آنها گفته است که ایزابلا کالینز خواهر کویینتو 23 دسامبر با پلیس کالیفرنیا تماس گرفته است زیرا او نگران بوده است که کویینتو ممکن است به مادرش آسیب برساند.

وی اضافه کرد: پس از آنکه دو مامور پلیس به خانه آنها رسیدند، هیچ گونه تلاشی برای درک شرایط نکردند و به سرعت کویینتو را از دست مادرش که او را برای آرام کردن از پشت نگه داشته بود، خارج کردند. کویینتو سپس بیهوش شده و او را به یک بیمارستان محلی منتقل کردند. 3 روز بعد از این حادثه نیز مرگ وی اعلام می گردد.

مادر کویینتو بخش هایی از این حادثه را با گوشی تلفن همراه ضبط نموده است. پس از آنکه کویینتو روی زمین می افتد و دیگر تکان نمی خورد، مادرش سئوال می نماید: چه اتفاقی افتاده است. ماموران پلیس بدون او را برای بیرون بردن از خانه برمی گردانند و معین می گردد صورتش خونی شده است.

وکیل خانواده کویینتو گفته است که لباس 2 مامور پلیس مجهز به دوربین نبوده است. در حالی که حدود 2 ماه از مرگ کویینتو گذشته است ولی پلیس هنوز هیچ توضیحی در این باره نداده است.

وی اضافه کرد: ماموران پلیس در حالی که به کویینتو دستبند زده بودند، همچنان به او حمله می کردند و به روشی غیر قابل توجیه با قراردادن زانو بر روی پشت و گردنش، فشار زیادی را بر او وارد نموده اند، این دقیقا همان تکنیک و روش قتل جورج فلوید بوده است. ماموران پلیس به تقاضاهای ملتمسانه کویینتو که می گفت لطفا من را نکشید هیچ توجهی نکردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 فروردین 1400 بروزرسانی: 24 فروردین 1400 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 831

به "پلیس آمریکا یک شهروند دیگر را با فشار زانو بر گردن به قتل رساند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس آمریکا یک شهروند دیگر را با فشار زانو بر گردن به قتل رساند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید