قیمت اجاره آپارتمان 80 تا 100 متری در پنج شهر عظیم ایران

به گزارش مجله شهبازی، اجاره مسکن در تابستان 99 اوضاع عجیبی داشته؛ دولت اعتقاد دارد هر کاری که از دستش بر می آمده انجام داده است. با توجه به پرداخت وام ودیعه مستاجران شاید آنها حق داشته باشند اما اعداد و ارقامی که در بازار جاری هستند بهتر می تواند نشان دهند سال جاری در فصل داغ اجاره چه اتفاتی بین مالکان و مستاجران اتفاق افتاده است. در این گزارش به سراغ آگهی های اجاره خانه در پنج شهر پرجمعیت کشور یعنی تهران، مشهد، اصفهان، کرج و شیراز رفته ایم و آنالیز نموده ایم اگر کسی در این شهر ها دنبال اجاره یک واحد 80 تا 100 متری باشد با چه پیشنهاداتی روبرو خواهد بود.

قیمت اجاره آپارتمان 80 تا 100 متری در پنج شهر عظیم ایران

جهت دریافت خدمات خرید درب ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

شرایط بازار اجاره در تهران

صاحبخانه های تهرانی در منطقه های پرطرفدار مثل منطقه 5 عموما برای یک واحد 80 متری حدود 100 میلیون پول پیش و سه میلیون تومان اجاره ماهانه می خواهند.

یک صاحبخانه در محله شهران جنوبی آپارتمان دو خوابه 97 متری خود را با 150 میلیون تومان پول پیش و اجاره ماهانه سه میلیون و 700 هزار تومان آگهی نموده. این آپارتمان در سال 87 ساخته شده، ولی ظاهرش کم از خانه های نوساز ندارد. کف سرامیک، سقف گچ کاری شده، کاغذدیواری و کابینت های MDF تا حد زیادی به خانه جلوه خوبی داده اند.

یک واحد 85 متری دو خوابه در محله نواب منطقه 11 با 120 میلیون پول پیش و ماهانه یک میلیون تومان اجاره، منتظر مستاجر جدید است. صاحب آن می گوید فول امکانات، ولی از عکس هایی که در آگهی منتشر کرد چنین چیزی برنمی آید. آشپزخانه و هال یکی است و شاید با سلیقه خیلی ها جور درنیاید. این واحد در طبقه چهارم آپارتمان است و آسانسور و انباری دارد.

در بین فایل های رهن کامل یک واحد 100 متری دوخوابه در محله شمس آباد منطقه 4 به چشم می خورد که صاحب آن 420 میلیون تومان ودیعه می خواهد که معادل ماهانه 12 میلیون تومان اجاره است. کمی گرانقیمت به نظر می رسد. این واحد در طبقه سوم یک آپارتمان پنج طبقه قرار گرفته که در سال 95 ساخته شده و هر واحد پارکینگ و انباری جداگانه دارد. کف آن پارکت و کابینت های آشپزخانه MDF است تا استاندارد های یک خانه شیک را داشته باشد.

یک واحد 73 متری در مجتمع اسکان محله باغ فیض منطقه 5 تهران با 80 میلیون پول پیش و اجاره ماهانه سه میلیون و 700 هزار تومان به مشاور املاک سپرده شده. اجاره آن نسبت به پول پیش بالاست، ولی صاحبخانه گفته اگر مستاجر بخواهد می تواند این دو را به هم تبدیل کند. این واحد دو خوابه است و در طبقه پنجم آپارتمان با آسانسور و پارکینگ واقع شده است. اگر بخواهید چنین واحدی را اجاره کنید، باید منتظر تخلیه مستاجر فعلی بمانید.

شرایط بازار اجاره در مشهد

اگر بخواهید در مشهد یک واحد 80 متری اجاره کنید، احتمالا باید حدود 50 میلیون تومان پول پیش و یک میلیون تومان اجاره ماهانه کنار بگذارید. صاحبخانه ها در این شهر اغلب به دنبال پول پیش بالاتر هستند و زیاد روی اجاره اصرار نمی نمایند.

یک صاحبخانه در محله مطهری شمالی مشهد واحد 75 متری خود را در ازای دریافت ودیعه 85 میلیون تومانی، رهن کامل می دهد. این واحد در طبقه دوم یک اپارتمان چهار طبقه واقع شده است که در سال 95 ساخته شده. اگر بخواهید این خانه را اجاره کنید هر روز باید دنبال جای پارک بگردید، چون این خانه پارکینگ ندارد.

آپارتمان 85 متری دوخوابه نوساز با 30 میلیون تومان پول پیش و اجاره دو میلیون و 500 هزار تومان در ماه به آژانس املاک سپرده شده است. این واحد مسکونی در محله صارمی واقع شده است و صاحب آن برای تعریف از ملک خود از عبارت هایی مثل سرامیک، نما آجری، نورگیر، پارکینگ، انباری و تراس در آگهی خود استفاده نموده است.

یکی از صاحبخانه ها در محله سرافرازان مشهد، واحد 110 متری خود را در ازای دریافت 120 میلیون تومان پول پیش و مبلغ کوچکی در حد 200 هزار تومان ماهانه اجاره می دهد. این واحد در طبقه دوم یک آپارتمان سه طبقه خلوت است و انباری و آسانسور ندارد. در عوض خیال مستاجر بابت پارکینگ راحت خواهد بود. حدود 9 سال از ساخت خانه می گذرد و صاحب آن می گوید نمای آن رو به جنوب است و نورگیر خوبی دارد.

واحد 93 متری در الهیه مشهد با 100 میلیون تومان پول پیش و ماهانه 500 هزار تومان اجاره به مشاور املاک سپرده شده است. این خانه تقریبا نوساز است و ساخت آن در سال 97 تمام شده. کل اپارتمان هشت واحدی است و این واحد در طبقه دوم آن قرار گرفته. صاحب اگهی می گوید واحد بدون مالک است و در زمان سکونت بعید است چشمتان به چشم صاحبخانه بیافتد.

شرایط بازار اجاره در اصفهان

50 میلیون تومان پول پیش و ماهانه یک میلیون و 500 هزار تومان احتمالا برای اجاره کردن یک خانه 80 متری در اصفهان کافی باشد. اغلب صاحبخانه ها در محله های نه چندان گران اصفهان روی چنین رقمی توافق می نمایند.

یک واحد آپارتمان 100 متری در محله رباط اصفهان که تقریبا نوساز است و کار ساخت آن همین دو سال پیش تمام شده، با 90 میلیون تومان پول پیش و ماهانه یک میلیون و 200 هزار تومان اجاره راهی آژانس املاک شده است. صاحب آن می گوید اگر مستاجر خواست می توان رهن و اجاره را به هم تبدیل کرد. او از امکانات خانه اش به اسپلیت، پکیج، در برقی، انباری، پارکینگ و آسانسور اشاره می نماید.

یک واحد دوخوابه در خیابان گلخانه اصفهان به ازای 80 میلیون تومان پول پیش و ماهانه 650 هزار تومان اجاره داده می گردد. این واحد 105 متری است و در طبقه دوم آپارتمان سه طبقه واقع شده است که در سال 90 ساخته شده است. آسانسور و پارکینگ ندارد، ولی آنطور که صاحبش در آگهی گفته، کف آن سرامیک، آشپزخانه اش اوپن، کابینت ها MDF و هر دو طرف خانه پنجره دارد.

صاحبخانه ای در بلوار کشاورز اصفهان واحد 120 متری دو خوابه خود را به مشاور املاک سپرده است. او برای این واحد 20 میلیون تومان پول پیش و دو میلیون تومان اجاره ماهانه می خواهد و به مستاجر امکان تبدیل رهن و اجاره را داده است. او دل خوشی از مجرد ها ندارد و روی خانواده بودن مستاجر اصرار می نماید. صاحب آگهی درباره ویژگی های این خانه می گوید در طبقه سوم یک آپارتمان پنج واحدی قرار گرفته و داخل یک بن بست خلوت است. کف سرامیک و اتاق ها موکت شده است و تازه دست نقاش بوده.

شرایط بازار اجاره در کرج

اگر بخواهید در کرج یک واحد 80 متری اجاره کنید احتمالا در حدود 40 میلیون تومان برای پول پیش بودجه لازم خواهید داشت و در ماه باید حدود یک میلیون و 500 هزار تومان اجاره پرداخت کنید.

یک واحد 78 متری در شاهین ویلا که حدود 13 سال از ساخت آن می گذرد و بازسازی شده، به ازای 47 میلیون تومان پول پیش و ماهانه یک میلیون و 250 هزار تومان اجاره، آگهی شده است. صاحبخانه دقیقا همین ارقام را برای رهن و اجاره در نظر گرفته و نه کوتاه می آید و نه آن ها را تبدیل می نماید. او می گوید کف واحد سرامیک و کابینت ممبران است. گاز رومیزی، هود لمسی، کمد دیواری عظیم ریلی از جمله ویژگی هایی است که صاحبخانه برای این واحد مسکونی می شمرد.

صاحبخانه ای، واحد مسکونی سه خوابه 145 متری خود را در ازای دریافت 100 میلیون تومان ودیعه و ماهانه چهار میلیون تومان اجاره به مشاور املاک سپرده است. او می گوید برای تبدیل رهن و اجاره با مستاجر راه می آید. صاحبخانه برای ویژگی های خانه به نمای جنوبی رو به آفتاب، تراس، در ضر سرقت ریموت دار، آیفون تصویری، کابینت MDF و کف سرامیک اشاره می نماید.

واحد 80 متری در مارلیک کرج با 40 میلیون تومان پول پیش و ماهانه یک میلیون و 300 هزار تومان اجاره آگهی شده است. این واحد در طبقه دوم یک آپارتمان چهار طبقه واقع شده است که در سال 89 ساخته شده است. صاحبش در توضیحات آگهی می گوید خانه بازسازی شده و نمای آن رو به جنوب و آفتابگیر است. کف سرامیک و شوفاژ مرکزی از دیگر ویژگی های آن به حساب می آید.

شرایط بازار اجاره در شیراز

اگر ساکن شیراز باشید، احتمالا سال جاری برای اجاره یک واحد 80 متری به 50 میلیون تومان پول پیش و ماهانه دو میلیون تومان اجاره نیاز داشته باشید. البته باید توجه داشته باشید که خانه ها در شیراز عموما بالای 100 متر هستند پیدا کردن خانه های نقلی در این شهر کار ساده ای نیست.

یک صاحبخانه در محله سفیر شمالی شیراز، واحد 100 متری خود را که سه سال از ساخت آن می گذرد، به ازای ودیعه 50 میلیونی و ماهانه دو میلیون و 500 هزار تومان اجاره می دهد. این خانه دو خوابه است و در طبقه چهارم یک آپارتمان هفت واحدی با پارکینگ و آسانسور واقع شده است. کف سرامیک و کابینت هایلکس از ویژگی هایی است که صاحب آگهی برای این واحد مسکونی برشمرده.

آپارتمان 120 متری دو خواب در معالی آباد شیراز با 30 میلیون تومان پول پیش و چهار میلیون و 500 هزار تومان پول پیش آگهی شده است. اجاره آن نسبت به مبلغ ودیعه بالا به نظر می رسد و با این حال صاحبخانه گفته امکان ندارد این دو رقم را تبدیل کند. این واحد در طبقه دوم یک آپارتمان هفت طبقه با پارکینگ، انباری و آسانسور واقع شده است که در سال 90 ساخته شده است.

در بین فایل های رهن، یک واحد 70 متری یک خوابه در محله میانرود شیراز به چشم می خورد که سال 80 ساخته شده و صاحبش برای رهن کامل آن، 70 میلیون تومان ودیعه می خواهد. صاحب آگهی می گوید این واحد در جداگانه دارد و رو به شمال ساخته شده. کف آن موکت است و انباری و بالکن دارد.

یکی از صاحبخانه ها در بلوار عدالت شیراز، واحد مسکونی 135 متری را با 50 میلیون تومان پول پیش و ماهانه یک میلیون و 700 هزار تومان اجاره آگهی نموده است. این واحد در سال 90 ساخته شده و دو خوابه است. اینطور که پیداست صاحب آگهی خیلی از خانه خوشش می آید، چراکه در توضیحات آن به دو واژه تمیز و مرتب اکتفا نموده است.

منبع: فرارو
انتشار: 24 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 346

به "قیمت اجاره آپارتمان 80 تا 100 متری در پنج شهر عظیم ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت اجاره آپارتمان 80 تا 100 متری در پنج شهر عظیم ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید