فرهنگ حاکم بر جامعه اداری استان بر اساس کار و کوشش تغییر کند

به گزارش مجله شهبازی، خبرنگاران/سیستان و بلوچستان استاندار سیستان و بلوچستان گفت: فرهنگ حاکم بر جامعه اداری استان بر اساس کار و کوشش و فراوری و عزتمندی تغییر کند، و هر کس به سختی کوشش می نماید ارج نهاده گردد و بر عکس هر کس از زیر بار مسئولیت شانه خالی می نماید و رفتار غیر انسانی دارد، جرات حضور در اجتماع را نداشته باشد، در آن صورت است که درست عمل نموده ایم.

فرهنگ حاکم بر جامعه اداری استان بر اساس کار و کوشش تغییر کند

احمد علی موهبتی 5 بهمن ماه در ملاقات با مدیر و کارکنان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بیان نمود: سازمان مدیریت و برنامه ریزی به عنوان اتاق فکر استان با هوشمندی، مدیریت و برنامه ریزی، در حوزه سازمانی به پویایی دستگاههای احرایی و توسعه منطقه یاری کند و در این جهت با نقش آفرینی درست معیار سنجش عملکرد و نوع فعالیت دستگاه ها باشد.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی بایستی دستورالعمل های قانونی و چارچوب برنامه ای مشخص شده را جایگزین اختیارات فردی در دستگاه های اجرایی کند و اینگونه نقش آفرین و موثر باشد.

وی با اشاره به اینکه تنها 48 درصد چارت سازمانی دستگاه های اجرایی استان دارای تصدی می باشد، گفت: برای پر کردن این خلا احتیاج به کوشش و ارتباط گیری با تصمیم گیرندگان کشور می باشد.

وی ادامه داد: در بعضی ادارات مرکز استان انباشت نیرو و برعکس آن در بعضی شهرستان ها یک نفر به جای 4 نفر کار می کند و این موضوع انگیزه را از کارمند سلب می کند و جایی که انگیزه نباشد، توانمندی هم وجود ندارد.

استاندار سیستان و بلوچستان اعلام نمود: باید هر کس در هر پست و سِمَتی که قرار گرفته است کار خودش را به خوبی انجام دهد و این عین ایثار و فداکاری است.

رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان گفت: انتظار از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان این است که نه تنها خود سازمان باید پویا باشد، بلکه همه سازمان های دیگر را نیز به پویایی وادار کند.

موهبتی با اشاره به حضور شبانه روزی در مناطق سیل زده استان گفت: هرجا کوشش کردیم به خوبی نتیجه گرفتیم لذا هر کس دلسوز آینده ایران و استان است، باید مثل شمع بسوزد و روشنایی ایجاد کند تا فرزندان این مرز و بوم نیز در آینده با این روشنایی جهت را به درستی تشخیص دهند و به سوی مقصد حرکت نمایند.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در شرایط فعلی از نظر شاخص های توسعه ای استان؛ همانند دونده ای هستیم که از اول خط آغاز نموده و در عین حال با کسانی ارزیابی می گردد که به خاتمه خط نزدیک شده اند، گفت: با این شرایط برای قدم گذاشتن در این راه سخت به کوشش مضاعف احتیاجمندیم.

احمد علی موهبتی در ادامه به اسناد تهیه شده در راستای توسعه استان از جمله سند توسعه محور شرق، طرح آمایش سرزمین و طرح توسعه سواحل مکران اشاره نمود و اضافه نمود: سند آمایش سرزمین جزو بهترین اسناد است اما ممکن است همین سند در آینده نزدیک، بهترین نباشد، بنابراین به روز رسانی سندهای تهیه شده جزو اولویت های مهم استان است.

وی اعلام نمود: استانی که 11 و نیم درصد وسعت و سه و نیم درصد جمعیت کشور را دارد، هیچ وقت بودجه اش از دو درصد بودجه کشور بالاتر نشده و اگر هم شده اثر پروژه های ملی بزرگی است که متعلق به مردم استان نیست، لذا احتیاجمند کوشش بیش از پیش است.

استاندار در خاتمه گفت: مرز مشترک استان با دیگر کشورها فقط متعلق به خود سیستان و بلوچستان نیست، بلکه خط اول جبهه جنگ یک کشور است، بنابراین در حوزه بهداشت، امنیت و اقتصاد سیستان و بلوچستان خط مقدم کشور است و احتیاج به توجه دارد و طرحهای ملی مثل بندر، راه آهن و مرز نقش مستقیمی در حوزه معیشت مردم دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 46

به "فرهنگ حاکم بر جامعه اداری استان بر اساس کار و کوشش تغییر کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرهنگ حاکم بر جامعه اداری استان بر اساس کار و کوشش تغییر کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید