فرمان های اجرایی ترامپ علیه تیک تاک و وی چت

به گزارش مجله شهبازی، رئیس جمهور آمریکا با امضای فرمانی اجرایی هر گونه تراکنش با شرکت چینی مالک اپلیکیشن تیک تاک، بایت دنس را ممنوع نمود؛ فرمانی که 45 روز بعد از امضا شدن اجرایی می گردد.

فرمان های اجرایی ترامپ علیه تیک تاک و وی چت

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در متن سند این فرمان امضا شده توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا آمده است، از 45 روز بعد از تاریخ این فرمان اقدامات زیر تا سطحی که توسط قانون قابل اجرا مجاز دانسته شده، محدود می شوند: هر گونه تراکنش توسط هر شخص یا از جانب هر دارایی مشمول حوزه قضایی آمریکا، با شرکت بایت دنس (همچنین شناخته شده تحت عنوان زیجیه تیائودونگ) پکن، چین، یا شرکت های تابعه ای که چنین شرکتی در آن منافعی دارد.

در ادامه متن این سند گفته شد: گسترش اپلیکیشن های موبایلی تحت فراوری و مالکیت شرکت های جمهوری خلق چین همچنان موجب تهدید امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد آمریکا می گردد. در این مقطع باید اقدامی در جهت مقابله با تهدید ایجاد شده از سوی یک اپلیکیشن موبایلی، به طور معین تیک تاک، اتخاذ گردد.

ترامپ همچنین فرمانی اجرایی هم به جهت ممنوع کردن هر گونه تراکنش مرتبط با شرکت چینی مالک اپلیکیشن موبایلی وی چت تحت عنوان شرکت تنسنت هولدینگز امضا کرد که آن هم از 45 روز بعد از امضا اجرایی می گردد.

در سند مربوط به این فرمان نیز عنوان شد: اپلیکیشن وی چت به عنوان یک اپلیکیشن پیغام رسان، شبکه اجتماعی و پرداخت الکترونیک که تحت مالکیت شرکت چینی تنسنت هولدینگز است بر اساس گزارش ها بالغ بر یک میلیارد کاربر در سراسر دنیا از جمله کاربرانی در آمریکا دارد. وی چت هم همچون تیک تاک به طور اتوماتیک حجم وسیعی اطلاعات را از کاربرانش ضبط می نماید. این مجموعه داده این تهدید را دارد که به حزب کمونیست چین این اجازه را می دهد که به اطلاعاتی شخصی و ملکی آمریکایی ها دسترسی داشته باشد.

در پی امضای فرمان مذکور توسط ترامپ ارزش سهام شرکت تنسنت بیش از چهار درصد سقوط کرد.

ترامپ تیک تاک را از بابت مالک چینی آن هدف قرار داده است. روز دوشنبه رئیس جمهور آمریکا اظهارکرد، ضرب الاجل 15 سپتامبر را برای آنکه این اپلیکیشن از سوی مالکان آمریکایی خریداری گردد معین نموده است. او گفت با عبور از این ضرب الاجل این اپلیکیشن را در آمریکا ممنوع می نماید.

منبع: فرارو
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 437

به "فرمان های اجرایی ترامپ علیه تیک تاک و وی چت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمان های اجرایی ترامپ علیه تیک تاک و وی چت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید