دسته بندی بیماران کرونایی به سه گروه

به گزارش مجله شهبازی، دانشمندان می گویند بیماران مبتلا به بیماری کووید 19 را می توان در سه گروه دسته بندی کرد.

دسته بندی بیماران کرونایی به سه گروه

به گزارش خبرنگاران، دانشمندان می گویند بیماران مبتلا به کووید 19 را می توان در سه گروه دسته بندی کرد.

مطالعه جدید، منتشر شده در مجله PLOS ONE، تجزیه و تحلیل سوابق الکترونیکی بهداشت (EHR) از 14 بیمارستان در غرب میانه ایالات متحده و 60 کلینیک مراقبت های اولیه در ایالت مینه سوتا است.

دانشمندان سه نوع مختلف از ویژگی های بیماری کووید 19 را در بیماران شناسایی کرده اند، بسته به بیماری های همراه، عوارض و نتایج بالینی آنها پیشرفتی که ممکن است به هدف قرار دادن اقدامات مداخله ای در آینده برای افرادی که در معرض خطر هستند، کمک کند.

به گفته محققان، این مطالعه شامل 7 هزار و 538 بیمار مبتلا به کووید 19 تأیید شده بین 7 مارس و 25 آگوست سال 2020 بود که از این تعداد 1022 بیمار نیاز به بستری داشتند.

نزدیک به 60 درصد بیماران تحت مطالعه محققانفنوتیپ II بودند؛ به گفته کارشناسان در حدود 23 درصد از بیماران در دسته فنوتیپ I، یا فنوتیپ نامطلوب که با بدترین نتایج بالینی همراه است، قرار گرفتند.

محققان گفتند این بیماران بالاترین سطح بیماری های مرتبط با اختلال عملکرد قلب و کلیه را دارند. طبق این مطالعه، 173 بیمار یا 16.9 درصد در دسته فنوتیپ III یا فنوتیپ مطلوب قرار گرفتند که به گفته دانشمندان با بهترین نتایج بالینی مرتبط است.

در حالی که این گروه کمترین میزان عوارض و مرگ و میر را داشتند، دانشمندان تأکید کردند این بیماران دارای بالاترین میزان بیماری های تنفسی و همچنین 10 درصد خطر بیشتربستری مجدد در بیمارستان در مقایسه با سایر فنوتیپ ها هستند و به طور کلی، فنوتیپ های I و II با افزایش 7.30 برابر و 2.57 برابر در خطر مرگ نسبت به فنوتیپ III همراه هستند.

بر اساس نتایج به دست آمده، مراقبت های پزشکی خاص هر فنوتیپ می تواند نتایج کووید 19 را بهبود بخشد.با این حال محققان معتقدند، برای تعیین سودمندی این یافته ها در عمل بالینی به مطالعات بیشتری نیاز است.

*رُخ نمود یا فنوتیپ یا رُخ مانه خصوصیات قابل مشاهده یا صفت یک جاندار است.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 855

به "دسته بندی بیماران کرونایی به سه گروه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دسته بندی بیماران کرونایی به سه گروه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید