دانش بنیان ها مدافعان خط مقدم مبارزه با تحریمها

به گزارش مجله شهبازی، مشاور معاون علمی و فناوری گفت: دانش بنیان ها مدافعان خط مقدم مبارزه با تحریمها هستند و توانسته اند تا به امروز نیاز کشور را با اتکا به علمشان به تولید برسانند.

دانش بنیان ها مدافعان خط مقدم مبارزه با تحریمها

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران ، پرویز کرمی با بیان اینکه نقش دانش بنیان ها درست مثل مدافعان و افسران دوران دفاع مقدس است، گفت: شرایط کنونی با شرایط دوره جنگ هیچ تغییری نکرده زیرا آن زمان کشورهای دشمن هیچ نوع امکانات، تجهیزاتی و فناوریهایی به ما نمی دادند به این بهانه که ایران با داشتن اینها مستحکم تر و قویتر می شود.

وی افزود: تقریبا در آن زمان، شرقی ها و غربی ها از ایران حتی سیم خاردار را دریغ می کردند دیگر چه برسد به تجهیزات و ادوات نظامی.

وی با تاکید بر اینکه این شرایط همچنان ادامه دارد، گفت: اما دانش بنیان ها مدافعان خط مقدم مبارزه با تحریم ها هستند تا با نوآوری هایی که به دست می آورند مردم ایران را از شرایط کنونی نجات دهند.

مشاور معاون علمی و فناوری با بیان اینکه دانش بنیان ها با ایجاد زیست بوم فناوری و نوآوری و تکیه بر توان داخلی می توانند نیازهای کشور را رفع کنند.

کرمی با اشاره به شهیدان آن زمان گفت: شهید تهرانی مقدم یکی از شهیدانی بود که توانست اولین صنعت دفاعی کشور را بنیان گذاری کند و از صفر شروع کردند؛ همچنین شهید ستاری در زمینه نیروهای هوایی موضوع ما می توانیم، می شود و می سازیم را باور داشت و تحقق بخشید.

وی با بیان اینکه در آن زمان نیروهای هوایی به کشورهای آمریکایی وابسته بودند، گفت: شهید ستاری همان زمان، با دست خالی شروع به کار کرد اما توانست هواپیماهای آموزشی پرستو و سپس هواپیمای درنا به عنوان جت آموزشی را طراحی کند و بسازد. سپس جت پانتوم، F5، F4 را مهندسی معکوس کردند.

به گفته وی می توانیم بگوییم در جنگ نابرابر تحریم ظالمانه این دانش بنیان ها مدافعان در حوزه ساخت و سازها و رفع نیازها هستند.

مشاور معاون علمی و فناوری تاکید کرد: شرکتهای دانش بنیان کارهایی را شروع کردند که پیش از اینها علم تولید آن را نداشتند.

وی افزود: به عنوان مثال درکروناهیچ کشوری داشته ای که بخواهد به کشور دیگری عرضه کند نداشت لذا دانش بنیان ها از صفر شروع کردند تا وسایل و تجهیزات مورد نیاز این شرایط شیوعکرونارا به تولید برسانند.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 506

به "دانش بنیان ها مدافعان خط مقدم مبارزه با تحریمها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانش بنیان ها مدافعان خط مقدم مبارزه با تحریمها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید