خبرنگاران طرح آبرسانی به 11 روستای اردبیل افتتاح شد

به گزارش مجله شهبازی، اردبیل - خبرنگاران - طرح آبرسانی به 11 روستای استان اردبیل با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو و همچنین معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ، فرماندار و مدیران عامل شرکت آب منطقه ای و شرکت آب و فاضلاب اردبیل به بهره برداری رسید.

خبرنگاران طرح آبرسانی به 11 روستای اردبیل افتتاح شد

به گزارش خبرنگاران ، در این برنامه طرح های آبرسانی به 256 روستا در 9 استان کشور به بهره برداری رسید و بیش از 172 هزار نفر جمعیت روستایی کشور از آب سالم و پایدار بهره مند شدند.

رضا اردکانیان وزیر نیرو در این مراسم گفت: در این خدمت رسانی که دامنه وسیعی دارد، صندلی و نقش آب و این که آب کافی، سالم و پایدار در اختیار ساکنان روستاها قرار گیرد، بسیار حائز اهمیت است.

وی اضافه نمود: تعداد قابل توجهی از روستاهای ما سالیان سال شناخته شده نبود، مانند مناطق بکری که بر اثر حادثه و تصادفی کشف می شد به جامعه معرفی می شدند و با پیروزی انقلاب اسلامی توجه به این گروه از جامعه برای استقلال کشور در اولویت نهاده شد.

اردکانیان با اشاره به این که تا پیش از دولت یازدهم کمتر از یک میلیون جمعیت روستایی از شبکه آب سالم و پایدار برخوردار بودند، اظهارکرد: تا قبل از دولت تدبیر و امید، شبکه و تاسیسات آب در بیش از 33 هزار روستای کشور با جمعیت افزون بر 20 میلیون نفر احداث شده بود، اما از این مجموع تنها حدود 900 هزار نفر ساکن در 2600 روستا از آب شرب پایدار برخوردار بودند.

وی افزود: با احتساب افتتاح طرح های افتتاح شده امروز، اکنون مجموع جمعیت برخوردار از شبکه آب سالم و پایدار به حدود 9 میلیون و 400 هزار نفر رسیده است و هر سال بیش از یک میلیون روستایی به این شبکه وصل شدند و هم اکنون تعداد روستاهای متصل به شبکه به بیش از 15 هزار روستا رسیده است.

اردکانیان گفت: تا نیمه سال آینده که فعالیت دولت دوازدهم ادامه خواهد داشت، جمعیت روستایی برخوردار از آب شرب سالم و پایدار به بیش از 10 میلیون نفر خواهد رسید.

وی اضافه نمود: از ابتدای سال جاری تا به امروز 1250 روستا با جمعیت 825 هزار نفر به شبکه آب شرب پایدار در روستاها وصل شدند.

وزیر نیرو همچنین گفت: با احتساب پروژه های آبرسانی روستایی که در هفته چهل و دوم پویش هرهفته-الف-ب-ایران به بهره برداری رسید، در مجموع 246 پروژه عظیم آب، برق و فاضلاب و تعدادی هم پروژه های ساز و کاری با سرمایه گذاری 65 هزار و 500 میلیارد تومان در چارچوب این پویش وارد مدار شده و تعداد قابل توجهی پروژه آماده هم تا انتها سال افتتاح خواهد شد.

در این آیین 256 طرح آبرسانی در 39 روستای آذربایجان شرقی، 26 روستای آذربایجان غربی، 11 روستای اردبیل، 57 روستای هرمزگان، 12 روستای چهارمحال و بختیاری، 25 روستای یزد، 13 روستای ایلام، 41 روستای فارس و 32 روستای استان قزوین افتتاح شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 793

به "خبرنگاران طرح آبرسانی به 11 روستای اردبیل افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران طرح آبرسانی به 11 روستای اردبیل افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید