بارش برف و باران دراکثر منطقه ها کشور

به گزارش مجله شهبازی، تهران (پانا) - سازمان هواشناسی از بارش برف، باران، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی طی امروز تا سه شنبه آینده در بیشتر منطقه ها کشور خبر داد.

بارش برف و باران دراکثر منطقه ها کشور

بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز با فعالیت سامانه باری در منطقه ها شمال غرب، غرب، جنوب غرب، بخش هایی از جنوب، برخی منطقه ها شمال شرق کشور، استان های ساحلی دریای خزر، استان های واقع در جنوب البرز مرکزی شامل استان های تهران، البرز، قزوین و بخش هایی از استان های کرمان و یزد، بارش باران و در ارتفاعات و منطقه ها سردسیر برف پیش بینی شده است.

شدت بارش های امروز برای استان های آذربایجان غربی، نیمه شمالی فارس، شمال شرق خوزستان، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، نیمه جنوبی اردبیل، گیلان، غرب مازندران، جنوب و غرب اصفهان و ارتفاعات البرز مرکزی در استان های تهران، البرز، قزوین و زنجان است.

در این روز در برخی منطقه ها غرب و دامنه های جنوبی البرز رعدوبرق و در منطقه ها جنوبی کشور رگبار، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق پیش بینی شده است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی فردا در بیشتر منطقه ها کشور بارش پیش بینی شده و شدت بارش در این روز برای استان های فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری،بوشهر، شمال شرق خوزستان، جنوب و غرب کرمان، خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی و برخی منطقه ها هرمزگان است.

یکشنبه هفته آینده بارش در استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس، بوشهر، هرمزگان و بخش هایی از خراسان شمالی ادامه داد. شدت بارش های این روز برای فارس، خراسان جنوبی، جنوب بوشهر، هرمزگان، کرمان، اردبیل، جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، گیلان و جزایر واقع در تنگه هرمز و مرکز خلیج فارس است. بارش در منطقه ها شمال غرب، غرب و دامنه های البرز غالبا به صورت برف خواهد بود.

روز دوشنبه هفته آینده به جز نواحی کویر مرکزی و دامنه های جنوبی البرز شرقی در بیشتر منطقه ها کشور بارش روی می دهد که در منطقه ها جنوبی باران و در امتداد رشته های کوه های زاگرس و البرز، غرب و شمال غرب بارش ها به صورت برف است.

سه شنبه آینده در استان های واقع در شمال شرق، شرق، جنوب شرق، جنوب، سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز در استان های تهران، البرز، قزوین، زنجان و ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی بارش پیش بینی شده است.

از امروز تا یکشنبه آینده در شمال غرب، غرب، استان های ساحلی دریای خزر کاهش 7 تا 10 درجه ای دما و در دامنه های جنوبی البرز کاهش 5 تا 7 درجه ای دما پیش بینی شده است. از یکشنبه تا سه اینده نیز در شمال شرق، شرق، جنوب غرب و مرکز کشور دما 5 تا 8 درجه کاهش می یابد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 اسفند 1400 بروزرسانی: 19 اسفند 1400 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 1260

به "بارش برف و باران دراکثر منطقه ها کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش برف و باران دراکثر منطقه ها کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید