مشخص تکلیف واردات خودروهای کارکرده ، واردات کدام خودروها ممنوع است؟

به گزارش مجله شهبازی، با توجه به اصلاحیه های طرح ساماندهی بازار خودرو، تکلیف واردات خودروهای کارکرده معین شد. اما واردات کدام خودروها همچنان ممنوع است؟

مشخص تکلیف واردات خودروهای کارکرده ، واردات کدام خودروها ممنوع است؟

خبرنگاران - مهدی دادفر دبیر انجمن وادکنندگان خودرو با بیان اینکه واردات خودروهای کارکرده در تبصره 5 طرح ساماندهی بازار خودرو آمده بود که حذف شد، تاکید کرد: اکنون فقط خودروهای صفر کیلومتر می توانند وارد کشور شوند و قوانین و مقرارت سابق همچنان در مورد واردات صدق خواهد کرد.

وی در مورد مصوبه مجلس پیرامون واردات مشروط خودرو اظهار کرد: طبق مصوبه مجلس واردات خودرو محدود به شرکت ها نشده است که بخواهیم شرکت های واجد شرایط را مشخص کنیم، بلکه همه اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند واردات خودرو داشته باشند. این قانون یک فرصت مساوی و عادلانه را بین همه تقسیم کرده و همه می توانند در این فضا حاضر باشند و هیچ محدودیتی از این نظر ایجاد نکرده است.

واردات کدام خودروها همچنان ممنوع است؟

دادفر اضافه کرد: واردات خودروهای کارکرده در تبصره 5 طرح ساماندهی بازار خودرو آمده بود که حذف شد، اکنون فقط خودروهای صفر کیلومتر می توانند وارد شوند و قوانین و مقرارت سابق همچنان در مورد واردات صدق خواهد کرد. بنابراین واردات خوروهایی که قیمت آنها بیش از 40 هزار دلار باشد یا خودروهای بالای 2500 سی سی همچنان ممنوع است. یعنی مقررات سابق که در مورد واردات خودرو وجود داشت همچنان ساری و جاری خواهد بود.

دبیر انجمن وادکنندگان خودرو شرح داد: واردات دوباره خودرو کار سختی نیست و از نظر عملی امکان واردات آن را داریم، حتی اگر شرکت های واردکننده خودرو در این سه سالی که واردات خودرو ممنوع بود از میان رفته باشند، از آنجا که مصوبه به شرکت ها اتکا ندارد و اجازه واردات را به هر شخص حقیقی و حقوقی می دهد، مشکل چندانی ایجاد نخواهد کرد و اشخاص می توانند با رعایت قوانین و مقررات خودرو وارد کنند.

به گزارش ایلنا، وی اضافه کرد: اگر نیاز به شرکت های پشتیبان خدمات پس از فروش برای خودروهای وارد شده وجود داشته باشد، شرکت های ما امکان پشتیبانی خدمات پس از فروش را دارند و می توانند برای انواع خودروها خدمات ارائه دهند، ما امروز شرکت های خدمات دهنده مولتی برند هم داریم.

منبع: بیت ران
انتشار: 2 مهر 1400 بروزرسانی: 2 مهر 1400 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 1080

به "مشخص تکلیف واردات خودروهای کارکرده ، واردات کدام خودروها ممنوع است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشخص تکلیف واردات خودروهای کارکرده ، واردات کدام خودروها ممنوع است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید