تداوم خدمت رسانی کارکنان شهرداری به شهروندان از طریق سیستم دورکاری

به گزارش مجله شهبازی، معاون شهردار تهران اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی را در قطع زنجیره انتقال کرونا موثر دانست و گفت: در این راستا دورکاری کارکنان شهرداری تهران همچنان ادامه خواهد داشت.

تداوم خدمت رسانی کارکنان شهرداری به شهروندان از طریق سیستم دورکاری

به گزارش خبرنگاران، حامد مظاهریان، از دورکاری به عنوان یکی از روشهای جدی کار کردن در دنیای مدرن یاد کرد و اضافه کرد: با بهره گیری از شیوه دورکاری ضمن استفاده بهینه از تخصص نیروها در خارج از محیط کار از طریق فناوری اطلاعات و ارتباطات و افزایش بهره وری سازمانی می توان میزان مسافرت های درون شهری، بار ترافیکی، ایجاد آلودگی در شهرها، هزینه های رفت وآمد افراد از محل کار به منزل و در مجموع اتلاف وقت و هدررفت انرژی را کاهش داد. بنابراین همواره در نظام اداری مطرح شده و به ویژه در ایام بحران کنونی به عنوان یک راهکار جدی به شمار میرود.

وی با تاکید بر ضرورت اجرای دقیق بخشنامه های دورکاری گفت: تمام واحدهای تابعه شهرداری تهران باید برای دورکاری، کارکنان دارای شرایط خاص از جمله همکاران ایثارگر (جانبازان شیمیایی)، کارکنان مبتلا به بیماری های زمینه ای و خاص، بانوان باردار، مادران دارای فرزند زیر شش سال و افراد دارای سن بالا را در اولویت قرار دهند.

معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران اضافه کرد: همچنین بر اساس دستورالعمل کار از راه دور شهرداری تهران، سایر کارکنان می توانند نسبت به شیفت بندی آنان برای حضور در محل کار با تشخیص و تایید بالاترین مقام مسئول واحد سازمانی اقدام نمایند.

وی با اشاره به مصوبات جلسه کارگروه بودجه، پشتیبانی، منابع انسانی شهرداری تهران اذعان داشت: واحدهای دارای حجم کاری و مراجعین کمتر اعم از تمامی موزه ها، باغ موزه ها، مراکز گردشگری، مجموعه های فرهنگی، ورزشی، تفریحی و هنری زیرمجموعه شهرداری تهران و واحدهایی نظیر برنامه ریزی، آموزش و ... می توانند با تایید مقام مسئول، با حداقل نیروها به فعالیت خود ادامه دهند.

مظاهریان گفت: همچنین واحدهای اجرایی و نظارتی، حوزه معاونت های شهرداری تهران و نیروهایی که به صورت شیفتی، نگهبانی و در بخش های خدمات رسانی انجام وظیفه می نمایند؛ با هماهنگی بالاترین مقام مسئول نسبت به ارائه خدمات اقدام نمایند به گونه ای که از بروز هرگونه وقفه در انجام وظایف و ایجاد اختلال در ارائه خدمات به شهروندان محترم پیشگیری می شود.

بر اساس گزارش روابط عمومی معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، معاون شهردار تهران گفت: این بخشنامه تا خاتمه بحران اپیدمی کنونی، در تمامی بخشهای شهرداری تهران لازم الاجراست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 208

به "تداوم خدمت رسانی کارکنان شهرداری به شهروندان از طریق سیستم دورکاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم خدمت رسانی کارکنان شهرداری به شهروندان از طریق سیستم دورکاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید