اعلام مبلغ و تضمین های وام کرونا ویژه گردشگری

به گزارش مجله شهبازی، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، مبلغ و تضمین های وام کرونا ویژه گردشگری اعلام شد.

اعلام مبلغ و تضمین های وام کرونا ویژه گردشگری

از سفر با تور ارزان پاتایا لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

داستان چیست؟

این تسهیلات که مصوبه مهر ستاد مقابله با کرونا را دارد، به کلیه کسب و کارهای گردشگری با توجه به نوع فعالیت، بزرگی و کوچکی واحد، درجه و ستاره اختصاص می یابد. بر این اساس، تاسیسات گردشگری می توانند از حداقل 16 میلیون تومان تا 900 میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود 12 درصد و با دوره تنفس حدود شش ماه بهره مند شوند.

مبلغ این وام به تفکیک برای راهنمایان گردشگری 20 میلیون تومان، دفاتر خدمات مسافرتی بین 150 تا 300 میلیون تومان، شرکتهای حمل و نقل گردشگری 80 میلیون تومان، موسسات آموزش گردشگری 60 میلیون تومان، شرکت های عامل تطبیق 50 میلیون تومان، ارزیابان و عوامل تطبیق 16 میلیون تومان، اقامتگاه های بومگردی و سنتی براساس تعداد اتاق، مساحت و درجه واحد بین 80 تا 200 میلیون تومان، هتل ها بر حسب ستاره و تعداد اتاق از 200 تا 900 میلیون، و هتل آپارتمان ها، متل ها و مهمانپذیرها به تفکیک درجه و تعداد اتاق از 200 تا 350 میلیون تومان مشخص شده است.

همچنین سفره خانه های سنتی و واحدهای پذیرایی بین راهی، مراکز سرگرمی و تفریحی، مجتمع های گردشگری و آب درمانی دارای مجوز فعالیت از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی براساس نوع و درجه واحد بین 100 میلیون تا 350 میلیون تومان می توانند دریافت نمایند.

با وجود تصویب این تسهیلات اما معاون گردشگری از مشمولان دریافت این تسهیلات درخواست کرد فعلا به بانک ها مراجعه ننمایند. بنابر اظهارات فعالان گردشگری، بانک ها نسبت به ابلاغ این مصوبه ابراز بی اطلاعی می نمایند، ولی تیموری گفته: ضروری است ابتدا اطلاعات واحدها توسط ادارات کل استانی در اختیار معاونت گردشگری قرار گیرد و سپس در سامانه کارا بارگذاری گردد و در مرحله بعد ثبت نام افراد انجام پذیرد.

مهلت ثبت نام برای دریافت تسهیلات جدید تا سرانجام آذر مشخص شده است. بنابر اظهارات معاون گردشگری، احتیاج است برای تسریع در پرداخت تسهیلات کرونا فعالان گردشگری چنان چه در قالب راهنمایان گردشگری و یا دفاتر خدمات مسافرتی جای می گیرند در سامانه دفاتر به نشانی ta.mcth.ir اطلاعات خود را بارگذاری نمایند و در صورتیکه در گروه سایر واحدها قرار دارند با ورود به سامانه تاسیسات گردشگری موسوم به جانا به نشانی myst.mcth.ir اطلاعات مربوط را ثبت نمایند.

معاون گردشگری با انتشار متن مصوبه جلسه سی و نهم ستاد ملی کرونا درخصوص تسهیلات کسب و کارهای آسیب دیده در حوزه گردشگری اظهار داشت: این تسهیلات از محدودیت های متعارف در تسهیلات بانکی {شامل بدهی غیرجاری متقاضی و ذی نفعان، رعایت نسبت مالکانه، مفاد دستورالعمل رعایت شاخص های اقتصادی در اعطای تسهیلات سرمایه در گردش به اشخاص حقیقی و حقوقی توسط بانکهای دولتی به منظور بهره مندی از تسهیلات، ارائه استعلام اقتصادیاتی موضوع تبصره (1) ماده (186) قانون اقتصادیات های مستقیم و چک های برگشتی متقاضی و ذی نفعان (که از تاریخ 1399/1/20 لغایت 1399/3/31 ایجاد شده است) مقرر در ماده (5) مکرر الحاقی به قانون صدور چک} (به استناد مصوبه جلسه مورخ 1398/12/26 ستاد ملی مبارزه با کرونا) مستثنی خواهد بود.

تضمین ها و وثیقه های درنظر گرفته شده برای متقاضیان این تسهیلات نیز به این توضیح است:

معاون گردشگری همچنین گفته است: چنانچه تاسیسات گردشگری در سری قبل مبلغ کمتری گرفته باشند می توانند مابه التفاوت آن را از بانک دریافت نمایند.

پیشتر مبلغ این تسهیلات برای بخش گردشگری از 6 میلیون تا 16 میلیون تومان بود که در ازای حفظ شغل اختصاص می یافت. رقم پایین این وام با توجه به میزان خسارت های تحمیلی ویروس کرونا به صنعت گردشگری با اقبال چندانی روبه رو نشد. در مصوبه جدید بازپرداخت این تسهیلات و بدهی هایی همچون اقتصادیات سال های گذشته، حق بیمه کارفرمایی، اقساط بانکی، قبوض حامل های انرژی و بازپرداخت اقساط وام اول کرونا تا سرانجام سال جاری به تعویق افتاده است.

منبع: همگردی
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 574

به "اعلام مبلغ و تضمین های وام کرونا ویژه گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام مبلغ و تضمین های وام کرونا ویژه گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید