آموزش و پرورش مکلف به اعمال مدرک دوم تحصیلی فرهنگیان فعال شد

به گزارش مجله شهبازی، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (سه شنبه) وزارت آموزش و پرورش را مکلف به اعمال مدرک دوم تحصیلی افرادی که در سال 99 در مدارس فعالیت آموزشی دارند، کردند.

آموزش و پرورش مکلف به اعمال مدرک دوم تحصیلی فرهنگیان فعال شد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، کنندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه شنبه 11 آذر) مجلس گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در خصوص طرح یک فوریتی تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش را بررسی کرده و به منظور تامین نظر شورای نگهبان تغییراتی در آن اعمال کردند.

با 201 رای کنندگان مجلس و موافقت آنان تبصره ماده (3) این طرح به شرح زیر اصلاح شد:

تبصره- وزارت آموزش و پرورش مکلف است در سال 1399 نسبت به اعمال مدرک تحصیلی دوم افرادی که فعالیت آموزشی در مدارس دارند، اقدام کند. بار مالی این تبصره در سقف اعتبار پیش بینی شده در ردیف 127500 وزارت آموزش و پرورش در قانون بودجه سال 1399 تأمین می شود و از تاریخ 1/ 11/ 1399 قابل اجراء است.

اعمال مدرک تحصیلی دوم افراد ذینفع در سنوات بعد منوط به پیش بینی اعتبار در بودجه های سنواتی است.

حمیدرضا حاجی بابائی رئیس کمیسیون برنامه مجلس مجلس پیش از رای گیری گفته بود که در شرایط کنونی شاغلان در وزارت آموزش و پرورش وقتی مدرک تحصیلی خود را از فوق دیپلم به لیسانس ارتقاء می دهند این مدرک در رتبه آن ها اعمال می شود، اما وقتی مدرک دوم را اخذ می کنند، این مدرک در رتبه شان اعمال نمی شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 642

به "آموزش و پرورش مکلف به اعمال مدرک دوم تحصیلی فرهنگیان فعال شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش و پرورش مکلف به اعمال مدرک دوم تحصیلی فرهنگیان فعال شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید