آمریکا 15 فرد و نهاد ایرانی را تحریم کرد

به گزارش مجله شهبازی، فارس نوشت: وزارت خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه از اعمال تحریم های جدید علیه افراد و نهادهای مرتبط با ایران از جمله ستاد بازسازی عتبات عالیات اطلاع داد.

آمریکا 15 فرد و نهاد ایرانی را تحریم کرد

تحریم جدید آمریکا 15 فرد و 5 نهاد مرتبط با ایران را شامل می گردد و واشنگتن مدعی شده این تحریم ها مرتبط با مبارزه با تروریسم است.

افرادی که آمریکا به لیست تحریم های خود اضافه نموده است عبارتند از: محمد سعید البهادلی شهروند عراقی، محمد الغریفی شهروند عراقی، شیخ عدنان الحمیداوی شهروند عراقی، علی حسین المنصوری شهروند عراقی، علی فرهان اسدی شهروند ایرانی، ماشالله بختیاری شهروند ایرانی، علیرضا فداکار شهروند ایرانی، مهدی قاسم زاده شهروند ایرانی، ولی قلی زاده شهروند ایرانی، محمد جلال مآب شهروند ایرانی، سید رضا موسوی فر شهروند ایرانی، سید یاسر موسوی فر شهروند ایرانی، حسن پلارک شهروند ایرانی، حسن سبزی نژاد شهروند ایرانی و مسعود شوشتری پوستی شهروند ایرانی.

همچنین نهادهایی که به لیست تحریم های وزارت خزانه داری آمریکا افزوده شده اند عبارتند از: شرکت خدمات دریایی و حمل و نقل الخمائل ثبت شده در عراق، شرکت بازرگانی بهجت الکوثرثبت شده در عراق، شرکت سهامی خاص متاجر نوین مدائن ثبت شده در ایران، شرکت سامان شیمی خاور میانه ثبت شده در ایران، ستاد بازسازی عتبات عالیات.

این تحریم ها دقیقا پس از نامه هشت کشور از جمله روسیه و چین به سازمان ملل صورت می گیرد که طی آن به تاثیر منفی تحریم های ایالات متحده بر توانایی ایران برای مقابله با ویروس کووید19 تاکید شده است.

پیش از این نیز تعدادی از قانونگذاران آمریکایی - از جمله سناتورها برنی سندرز و الیزابت وارن - با ارسال نامه ای به وزارتخانه های خارجه و خزانه داری این کشور، خواهان کاهش تحریم های ایران در بحبوحه شیوع کرونا شدند.

از سوی دیگر، امروز نیز دو روزنامه مهم چاپ ایالات متحده، در یادداشت هایی هم صدا با درخواست های جهانی، دولت آمریکا را به کاهش تحریم های ایران به دلیل شیوع ویروس کرونا دعوت کردند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 163

به "آمریکا 15 فرد و نهاد ایرانی را تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا 15 فرد و نهاد ایرانی را تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید