گزارش عملکرد پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام درباره کرونا ارائه شد

به گزارش مجله شهبازی، به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، محمد جواد دهقانی سرپرست پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام I.S.C در نامه ای خطاب به سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گزارشی از عملکرد این مرکز علمی در زمینه بیماری کرونا ارائه کرد.

گزارش عملکرد پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام درباره کرونا ارائه شد

در این نامه با اشاره به راه اندازی سامانه نماگر کووید 19 covid-19 visualizer در روزهای ابتدایی سال 1399 در پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام، این موضوع نیز مورد اشاره نهاده شده است که تا به امروز 4119 مدرک از آخرین یافته های علمی در مورد ویروس کووید 19 در قالب متن، چاپ و پیش چاپ شده و در این سامانه در دسترس محققان و پژوهشگران نهاده شده است.

در ادامه این نامه همچنین با اشاره به این موضوع که این اطلاعات به صورت روزانه به روزرسانی می شوند این موضوع نیز مورد تاکید نهاده شده که کشور چین تا کنون بیشترین مشارکت را در این حوزه داشته است.

در بخش دیگری از نامه سرپرست پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام به دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، ضمن ارائه آمار از مبتلایان به بیماری کرونا در دنیا؛ اعلام شد کشورهای بوسنی و هرزگوین، ارمنستان، لیتوانی، قزاقستان و آذربایجان نیز به جمع کشورهایی پیوستند که هم اکنون دارای بیش از 1000 بیمار مبتلا به کرونا هستند و همچنین کشورهای آمریکا، اسپانیا، ایتالیا، فرانسه و آلمان دارای بیشترین تعداد مبتلایان به بیماری کرونا هستند.

در ادامه این آمار همچنین اعلام شد در کشورهای چین، کره جنوبی، ایران، استرالیا، ایسلند، سوئیس، اتریش و عراق نیز بیش از 50 درصد از مبتلایان به کرونا بهبود یافته اند.

در بخش مربوط به کشورهایی که بیشترین آمار متوفیان از بیماری کرونا را داشته اند این موضوع مورد اشاره نهاده شد که کشورهای آمریکا، ایتالیا، اسپانیا، فرانسه و انگلیس بیش از 70 درصد از متوفیان در کل دنیا را به خود اختصاص داده اند.

در ادامه نامه سرپرست پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام به دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، با اشاره به استقبال خوبی که از سامانه نماگر کووید 19 covid-19 visualizer در دنیا شده است این نکته نیز مورد اشاره نهاده شد که پیوند لینک این سامانه در وبگاه سازمان گروه هشت کشور اسلامی در حال توسعه به نشانی https://developing 8.org بارگذاری شده است.

در بخش دیگری از این نامه با اشاره به آماده سازی خروجی خاص این سامانه برای کشورهای عضو دی هشت با اطلاعات کامل تر، اعلام شد این سامانه به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور داتوکو جعفر کوشاری دبیرکل سازمان گروه هشت کشور اسلامی در حال توسعه رونمایی شده است.

در ادامه نامه سرپرست پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام به دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام شد در مراسمی دیگر که به وسیله ویدئو کنفرانس و با حضور دکتر adu muhammad مشاور ویژه دبیرکل و مدیر برنامه سلامت و ایمنی اجتماعی سازمان گروه هشت کشور اسلامی در حال توسعه در ابوجای نیجریه برگزار گردید، خروجی نماگر کووید 19 covid-19 visualizer که با همکاری اتحادیه آفریقا برای این قاره تهیه شده بود نیز رونمایی شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 234

به "گزارش عملکرد پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام درباره کرونا ارائه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش عملکرد پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام درباره کرونا ارائه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید