تور کانادا: کتری شیطان، آبشاری عجیب در مرز آمریکا و کانادا

به گزارش مجله شهبازی، آبشار بسیار عجیبی در مرز بین آمریکا و کانادا وجود دارد که برای مدت زیادی به اسم یک مقصد مرموز شناخته می شد. آبشار شیطان یک آبشار دوقلو است که در ادامه رودخانه برول در پارک سی آر مگنی وجود دارد. قسمت شرقی این آبشار مانند هر جای دیگری به دریاچه ای در پایین آن می ریزد اما نکته عجیب این است که قسمت سمت چپ این آبشار در حفره ای ریخته و ناپدید می گردد. افراد زیادی از این ماجرای عجیب شوکه شده اند تا جایی که محققان زیادی به این منطقه آمده و روی آن تحقیق نموده اند.

تور کانادا: کتری شیطان، آبشاری عجیب در مرز آمریکا و کانادا

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

مردم چیزهایی را به درون آب انداختند تا جهت آن را ببینند اما پس از آن هرچه جستجو کردند نتوانستند آن جسم را پیدا نمایند. در حالیکه تا به حال هیچ کس این جرات را نداشته که به درون آن بپرد اما بر اساس افسانه های محلی گفته می شود که زمانی یک خودرو که نوجوانانی آن را راهنمایی می کردند کنترل خود را از دست داده و به درون آن افتاده است که به وسیله سوراخ بلعیده شده و پس از آن هرگز دیده نشده است.

آیا این آبشار عجیب به شهری زیرزمینی و ناشناخته در هسته زمین می رسد؟

جواب منفی است. وزارت منابع طبیعی مینه سوتا گفته است که آب این آبشار از راه های زیر زمینی عبور نموده و مجددا به بالای رودخانه بر می شود. متخصصان و محققان با میزان گیری بخشی از حجم آب فهمیده اند که آبی که قبل از جدا شدن جریان دارد با حجم آبی که از نقطه آغاز آبشار با پایین سقوط می نمایند یکسان می باشد. نتیجه این قضیه این است که آب آبشار شیطان در جایی به رودخانه برمی شود.

یکی از محققان به نام گرین می گوید: چیزی که ما فکر می کنیم اتفاق می افتد این است که آب به درون حفره می رود و مجددا به ابتدای آبشار (دقیقا جایی که آب فرو میریزد) برمی شود.

برای اطمینان از این مورد، گرین و کالوین الکساندر، همکارانی در دانشگاه مینه سوتا، نقشه طراحی نموده اند که بتوان به طور قطع نتیجه گرفت که آب به کجا می رود. در جریان آب کم ، آنها یک رنگ فلورسنت، زیست تخریب پذیر را به حفره می اندازند و آنالیز می نمایند که این رنگ از کجا ظاهر می شود.

بنابراین اگر آبشار شیطان مجددا به رودخانه می ریزد، مردم چگونه چوبی را که در حفره انداخته اند در بالای آبشار نمی بینند؟ آیا این یک راز است ؟ خیر. دینامیک سیالات این مورد را هم شرح می دهد. الکساندر می گوید: استخر غوطه وری زیر حرفه، یک سیستم باور نکردنی قوی از جریان های مجدد است که قادر به تجزیه مواد و نگه داشتن آن در زیر آب است تا زمانی که در برخی منافذ به سمت پایین جریان یابد.

این قضیه برای رنگ ها صدق نمی کند. برخلاف اشیاء عظیم، مولکول های رنگی در این جریان قوی نگه داشته نشده و با آب جاری می گردند. همانطور که گرین انتظار داشت رنگ ها از بین نرفته و در بالای آبشار دیده شدند. او می گوید: درست است که با دانستن این قضیه کسی دیگر این مکان را جایی شگفت انگیز و جادویی نمی خواند، اما به هر حال هنوز هم زیبایی این آبشار دوقلو قابل تحسین است. این قضیه شاید برای افرادی که ترجیح می دادند که از این آبشار با صفت جادویی یاد نمایند خرسند نماینده نباشد اما زمان آن رسیده که علم را در آغوش بگیریم و در پی دانستن رازهای طبیعی باشیم.

مواردی که قبل از رفتن به آبشار شیطان باید بدانید

برای بازدید از آبشار کتری شیطان باید در عظیمراه 61 شمالی آمریکا از نیو اورلئان به سمت کانادا بروید و تا زمانی که به تقریبا 30 کیلومتر کانادا برسید به پیش رفته و در پی علامت پارک باشید. در انتهای جهت پیاده روی شما به آبشار شیطان خواهید رسید. حدود 1/25 مایل در مسافتی است که در آن شما می توانید سقوط آبشار را مشاهده کنید. بعد از آن تقریبا 200 پله در مقابلتان قرار خواهد گرفت که باید برای تماشا حفره از آن بالا بروید. البته نگران نباشید. نیمکت هایی برای استراحت شما در بین پله ها واقع شده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 24 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 1038

به "تور کانادا: کتری شیطان، آبشاری عجیب در مرز آمریکا و کانادا" امتیاز دهید

1 کاربر به "تور کانادا: کتری شیطان، آبشاری عجیب در مرز آمریکا و کانادا" امتیاز داده است | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور کانادا: کتری شیطان، آبشاری عجیب در مرز آمریکا و کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید