چرا شیائومی برای گوشی ها مشکل ساز شد؟

به گزارش مجله شهبازی، رئیس اتحادیه صنف دستگاه های مخابراتی و ارتباطی و لوازم جانبی تهران با بیان اینکه کالایی از شرکت شیائومی و سایر برندها به دلیل تحریم ها به طور مستقیم وارد کشور نمی گردد، گفت: برای برند شیائومی در ایران تا به امروز موردی با مشکل از کار افتادن مراجعه نکرده و به نظر می رسد مسئله ای برای هیچ دستگاهی پیش نیاید.

چرا شیائومی برای گوشی ها مشکل ساز شد؟

به گزارش خبرنگاران، مهدی محبی در یک برنامه رادیویی با اشاره به خبر از کار افتادن گوشی های برند شیائومی، اظهار کرد: کالایی از شرکت شیائومی و سایر برندها به علت تحریم ها به طور مستقیم وارد کشور نمی گردد که بخواهند آن را قطع نمایند، این کالاها از کشور دیگری به جز کشور اصلی می آید و لذا برای این کار حتما باید در آن کشورها سیم کارت خورده و ثبت گردد تا بتواند وارد کشور گردد، چراکه سهمیه همان کشورهاست.

وی ادامه داد: این مشکل برای کالاهایی است که به صورت مسافری از اروپا وارد شده و بدون آنکه در همان کشور سیم کارت وارد گردد احتمال قطعی در کشور وجود دارد. فردی کوبایی گوشی شیائومی را از کشوری اروپایی تهیه نموده و به علت آنکه در همان کشور سیم کارت نینداخته، موجب قطعی گوشی وی شده و خبر را رسانه ای نموده است.

رئیس اتحادیه صنف دستگاه های مخابراتی و ارتباطی و لوازم جانبی تهران پیرامون امنیتی بودن این قطعی از سمت شرکت شیائومی اظهار داشت: معمولا این موارد پیش نمی آید و پس از آنکه درصد فروش شیائومی بالا رفته، رقیب ها به فکر کارهای این چنینی هستند اما در کشور ما برای گوشی های شیائومی که به صورت قانونی وارد کشور شده، مسئله ای وجود ندارد. بنابراین برای برند شیائومی در ایران تا کنون موردی با این مشکل مراجعه ننموده و به نظر می رسد مسئله ای برای هیچ دستگاهی پیش نیاید.

محبی با بیان اینکه رونمایی از آیفون 13 و قطعی بعضی گوشی های شیائومی می تواند به هم مرتبط و به منظور رقابت انجام شده باشد، در خصوص پیش فروش 85 میلیون تومانی گوشی آیفون 13 گفت: این قیمت 100 درصد بازارگرمی است. وقتی کالایی برای اولین بار وارد کشور شده با قیمت بالاتری عرضه می گردد، اما پیشنهاد می گردد کالا را پیش فروش ننمایند و حتما آن را از قبل آنالیز نمایند. کالا به طور وفور در کشور هست و برای تمام برندها مسئله ای نداریم و در حال حاضر مسئله ای برای قیمت آن وجود ندارد و چون به صورت ارز نیمایی وارد شده، قیمت بالایی در بازار نخواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 شهریور 1400 بروزرسانی: 25 شهریور 1400 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 1071

به "چرا شیائومی برای گوشی ها مشکل ساز شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا شیائومی برای گوشی ها مشکل ساز شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید