پنتاگون: نظامیان آمریکا با حملات انرژی راهنمایی شده روبرو هستند

به گزارش مجله شهبازی، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، پنتاگون این هفته در گزارشی خطاب به کنگره مدعی شد که نظامیان آمریکایی در سراسر دنیا با تشدید حملاتی که با استفاده از امواج رادیویی و انرژی راهنمایی شده تدارک دیده می گردد؛ روبرو هستند.

پنتاگون: نظامیان آمریکا با حملات انرژی راهنمایی شده روبرو هستند

به ادعای دو منبع وابسته به وزارت دفاع آمریکا که اعضای کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان این کشور را در جریان این گزارش قرار دادند؛ نظامیان آمریکایی در مناطقی از دنیا همچون سوریه، افغانستان و کشورهای آمریکای جنوبی، بیش از سایر مناطق در معرض این قبیل تهدیدها قرار دارند.

به ویژه درباره واحد تروریستی سنتکام (فرماندهی مرکزی آمریکا در غرب آسیا و شمال آفریقا)، این تهدیدها جدی ارزیابی شده است.

آنها مدعی شدند که روسیه یکی از مظنونین این حملات تلقی می گردد حال آنکه فناوری ایجاد چنین حملاتی احتمالا در روسیه ایجاد نشده و چین هم به همان اندازه مظنون است.

پنتاگون سال گذشته و بعد از آنکه ادعا شد شماری از نظامیان آمریکایی در معرض این حملات قرار گرفته اند؛ تحقیقات در این زمینه را شروع کرد.

ادعا می گردد که این گونه حملات مشابه همان بیماری اثبات نشده ای است که در سال 2016 در سفارت آمریکا در کوبا گزارش شد و طی آن، کارکنان دچار سردردهای مزمن و اختلالات شنوایی می شدند.

به گزارش خبرنگاران، این ادعاها در حالی مطرح می گردد که دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا آشکارا راه خصومت با چین و روسیه را در پیش گرفته و کوشش می نماید تا حلقه مهار این دو کشور را با طرح اتهامات و در عین حال همدستی با متحدان واشنگتن، تنگ تر کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 904

به "پنتاگون: نظامیان آمریکا با حملات انرژی راهنمایی شده روبرو هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون: نظامیان آمریکا با حملات انرژی راهنمایی شده روبرو هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید