وزیر کشور: موردی از کرونا در کشور گزارش نشده است

به گزارش مجله شهبازی، رحمانی فضلی گفت: تا به حال موردی از کرونا در کشور گزارش نشده است، اما با توجه به مراودات با کشور چین امکان ویروس کرونا در کشور وجود دارد.

وزیر کشور: موردی از کرونا در کشور گزارش نشده است

به گزارش گروه سیاسی مجله شهبازی، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در جمع مجله شهبازی در خصوص جلسه شب گذشته دولت به ریاست معاون اول رئیس جمهور در خصوص ویروس کرونا گفت: تا به حال موردی از کرونا در کشور گزارش نشده است.

وی اضافه نمود: با توجه به مراودات با کشور چین امکان ویروس کرونا در کشور وجود دارد.

وزیر کشور ادامه داد: بحث مراقبت در ورودی ها کاملاً رعایت می گردد و قرار شد محدودیت در سفر به چین انجام گردد و از مردم می خواهم اخبار این موضوع را از راستا وزارت بهداشت و خبرگزاری های رسمی دنبال نمایند، چون شایعات بسیار زیاد است. در زمینه پیشگیری هم صدا و سیما خوب دارد کار می نماید و با قرنطینه و مراقبت های ورود و خروج امیدواریم شاهد این ویروس نباشیم.

رحمانی فضلی در خصوص رونمایی از 5178 دستگاه انواع ماشین آلات عمرانی، خدماتی و تجهیزات ساخت شرکت ها و کارخانه های داخلی، گفت: وزارت کشور و دولت به مسائلی، چون مبلمان شهری و امکانات توجه داشته است بویژه شهر های زیر 50 هزار نفر بالاخص روستا ها و دهیاری ها که اقدامات خوبی هم در این زمینه اجرا شده است.

وزیر کشور گفت: کل منابعی که از سال 82 تا سال 97 رقم 19 هزار میلیارد تومان بوده که فقط 15 هزار میلیارد زمان این دولت بوده است که 81 درصد را شامل می گردد و از منبع مالیات بر ارزش اضافه نموده تامین شده است.

وی توضیح داد: قبلا خرید ماشین آلات و تجهیزات به صورت نقدی یاری می شد، اما الان وزارت کشور به صورت متمرکز سفارش می دهد و در جهت اصلاح قوانین دهیاری ها و شهرداری ها اقدامات خوبی در زمینه درآمد پایدار داشته باشند.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه لایحه درآمد پایدار شهرداری ها در مجلس شورای اسلامی است، بیان داشت: این لایحه می تواند به استقلال شهرداری ها یاری کند. اگر نظام بودجه ریزی به نوعی اصلاح گردد که استان ها خودشان تامین منابع نمایند و بودجه ملی پشتیبان باشد ظرفیت آن را داریم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 62

به "وزیر کشور: موردی از کرونا در کشور گزارش نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر کشور: موردی از کرونا در کشور گزارش نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید