احتیاج به خون و فراورده های خونی در خوزستان همیشگی است

به گزارش مجله شهبازی، فیضی گفت: احتیاج استان خوزستان به خون و فراورده های خونی با توجه به تعداد بیمارستان ها و مقدار بالای مراجعه کنندگان همیشگی است.

احتیاج به خون و فراورده های خونی در خوزستان همیشگی است

علی فیضی مدیر کل انتقال خون استان خوزستان در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های خبرنگاران از اهواز، گفت: احتیاج سازمان به انتقال خون و فراورده های خونی احتیاجی همیشگی و روزانه است، زیرا خوزستان استانی بزرگ با جمعیتی فراوان است.

او اضافه نمود: خوزستان نزدیک به 60 بیمارستان دارد که روزانه بیماران متعددی نه تنها از درون استان بلکه از استان های همجوار به این مراکز درمانی مراجعه می نمایند و روزانه به 450 تا 500 واحد خونی برای درمان و مصراف گوناگون احتیاج است.

فیضی با بیان اینکه هر واحد خونی را می توان تا 35 روز نگهداری کرد، ادامه داد: استان خوزستان ماهانه به 11 هزار واحد خون احتیاجمند است، اما آنچه برای ما تکیلف کردند، تامین 9 هزار واحد برای ماه گذشته بود، ولی توانستیم 10 هزار و 400 واحد خون و فراورده های خونی را تامین نماییم که یکهزار و 500 واحد بیشتر از مقدار تکلیف شده است.

مدیر کل انتقال خون استان خوزستان اظهار کرد: باقی احتیاج خون خوزستان به وسیله چند استان همجوار تامین می گردد که استان های مُعین هستند و در مواقع کمبود خون کمک رسانی می نمایند، اگرچه در 6 ماهه سال جاری نسبت به 6 ماهه پارسال تعداد واحد های اهدای خون 5 هزار و 165 واحد افزایش داشت.

علی فیضی بیان داشت: مصرف خون در خوزستان بالا است؛ در آستانه ورود به فصل های سرد سال هستیم و با توجه به افزایش افراد مبتلا به آنفلونزا در این فصل شهروندان با اهدای خون ما را در ذخیره سازی آن برای مواقع کمبود کمک می نمایند.

این مقام مسئول گفت: هیچ مسئله ای نیز به لحاظ تامین خون و فراورده های خونی وجود ندارد و تنها خواسته ما تشویق و تبلیغ برای مراجعه مردم به منظور اهدای خون است.

ن

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 1140

به "احتیاج به خون و فراورده های خونی در خوزستان همیشگی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتیاج به خون و فراورده های خونی در خوزستان همیشگی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید