نسخه مرگبار ترامپ برای کرونا؛ ضد عفونی کننده تزریق کنید ، واکنش پزشک متخصص را ببینید

به گزارش مجله شهبازی، دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده پیشنهاد کرد که شاید بتوان به افراد مبتلا به کووید-19 داروی ضدعفونی کننده تزریق کرد تا ریه هایشان تمیز گردد.

نسخه مرگبار ترامپ برای کرونا؛ ضد عفونی کننده تزریق کنید ، واکنش پزشک متخصص را ببینید

به گزارش مجله شهبازی به نقل از یورونیوز، در جلسهٔ توجیهی بامداد امروز آدینه 5 اردیبهشت، بیل برایان مدیر بخش علوم و فناوری وزارت کشور آمریکا نتایج پژوهش اخیر تیم خود را اظهار داشت؛ تأثیر ضدعفونی نماینده ها و نیز دمای بالا و محیط مرطوب در تسریع از میان رفتن ویروس جدید کرونا بخشی از این پژوهش بود. وی گفت: این ویروس در نور خورشید سریعتر می میرد.

اشاره به این نکات سبب شد تا آقای ترامپ که بعد از بیل برایان سخن می گفت، راه حل های تازه ای را که به ذهنش می رسید، به شکل پیشنهاد و پرسش مطرح کند.

ترامپ که از تأثیر دمای بالا در فرایند از میان رفتن ویروس شنیده بود کنجکاو شد که اگر نوری قوی را به درون بدن بیمار بتابانند چه تأثیری خواهد داشت. وی گفت: حالا فرض کنید نور شدیدی به تن بیمار بدهیم، حالا چه فرابنفش چه هر نور خیلی قوی دیگری، فکر کنم گفتید که هنوز این کار را امتحان ننموده اید

ترامپ اضافه کرد: فرض کنید این نور را ببرید داخل بدن، حالا یا از پوست یا از یک راه دیگر، فکر می کنم گفتید که این را هم امتحان می کنید.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.

فایل آن را از اینجا دانلود کنید: video/mp4

رئیس جمهوری آمریکا همچنین ادامه داد: ضدعفونی نماینده ای را دیده ام که ظرف یک دقیقه کارش را می سازد. حالا آیا راهی دارد که بگردد مثلا همین را تزریق کرد، مثل تمیزکاری؟

وی اضافه کرد: خب این ویروس می رود داخل ریه، تعدادش در ریه فوق العاده زیاد می گردد، پس امتحان کردن این کار جالب است.

کارشناسان پزشکی به سرعت به این پیشنهادها واکنش نشان دادند. دکتر وین گوپتا، متخصص ریه و کارشناس سیاست های بهداشت عمومی در آمریکا، اظهارات فوق را پیغام های بهداشتی ناشایست خواند.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.

فایل آن را از اینجا دانلود کنید: video/mp4

وی گفت: اشاره به تزریق هرگونه ضدعفونی نماینده به بدن یا خوردن آن غیرمسئولانه و خطرناک است. این کار شیوهٔ مرسومی است که افراد وقت خودکشی از آن استفاده می نمایند.

دونالد ترامپ پیش از این نیز توصیه های پزشکی از این دست نموده بود و آخرین مورد آن مهم خواندن داروی هیدروکسی کلوروکین برای درمان کرونا بود، که مقامات پزشکی آمریکا علیه آن توصیه نیز هشدار دادند.

ترامپ در این مصاحبه نیز بار دیگر با خبرنگار سی ان ان به مشاجره پرداخت و آنها را شبکه ای دروغگو خطاب کرد و گفت حاضر نیست به سوالات سی ان ان پاسخ دهد

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.

فایل آن را از اینجا دانلود کنید: video/mp4

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 237

به "نسخه مرگبار ترامپ برای کرونا؛ ضد عفونی کننده تزریق کنید ، واکنش پزشک متخصص را ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسخه مرگبار ترامپ برای کرونا؛ ضد عفونی کننده تزریق کنید ، واکنش پزشک متخصص را ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید