محصولات جدید اپل و یاری توان خواستار

به گزارش مجله شهبازی، این قابلیت ها شامل گزینه ای برای کنترل ساعت اپل بدون احتیاج به لمس آن است. در عوض، کاربران می توانند با استفاده از حرکات دست، مانند مشت کردن دست، امکانات ساعت را فعال نمایند.

محصولات جدید اپل و یاری توان خواستار

بهترین فناوری دنیا باید جوابگوی احتیاج های همگان باشد

اپل از شماری قابلیت جدید (accessibility updates) رونمایی نموده است که هدف آن ها افزایش دسترسی به امکانات محصولات این شرکت و قابلیت استفاده از آن ها برای همگان است.

قابلیت های جدید به مناسبت روز دنیای آگاهی از دسترس پذیری [امکانات برای افراد مبتلا به نارسایی های بدنی] رونمایی شده است و در اواخر امسال (2021) به بازار ارائه خواهد شد.

این قابلیت ها شامل گزینه ای برای کنترل ساعت اپل بدون احتیاج به لمس آن است. در عوض، کاربران می توانند با استفاده از حرکات دست، مانند مشت کردن دست، امکانات ساعت را فعال نمایند.

اپل می گوید که این کار را با استفاده از حسگر هایی داخل ساعت انجام می دهد که می توانند نحوه حرکت عضلات و تاندون های کاربر را ردگیری نمایند. اپل می گوید که این قابلیت ها می تواند به کاربرانی که از نظر تحرک دچار محدودیت هستند یا اندام های خارج از اندازه طبیعی دارند، امکان کنترل ساعت اپل را بدهد.

به روزرسانی های جدید در نرم افزار نیز قابلیت استفاده از دستگاه های ردیابی حرکت های چشم فراوری دیگر شرکت ها را برای آی پد فراهم می نماید. این قابلیت این امکان را به کاربران می دهد که تبلت خود را فقط با چشم کنترل نمایند. این قابلیتی است که بیشترین شباهت را به رایانه های شخصی رومیزی مانند مک بوک دارد.

اپل همچنین بنا دارد قابلیت صوتی پس زمینه ای جدیدی را با هدف حمایت از تنوع در توانایی های عصبی (neuropersity) به بازار معرفی کند.

این قابلیت به شما این امکان را می دهد که صدا های مختلف، مانند ضرباهنگ هایی خاص یا صدا هایی مانند صدای اقیانوس را پخش کنید و با اجرای آن ها در پس زمینه اطمینان حاصل کنید که صدا های روزمره باعث حواس پرتی یا آزارتان نمی گردد.

اواخر امسال (2021)، اپل همچنین مجموعه جدیدی از صورتک ها، موسوم به مموجی (Memoji)، را معرفی می نماید که هدف آن انعکاس بهتر تنوع موجود بین کاربران است. این موارد شامل گزینه افزودن لوله اکسیژن، سمعک یا باند پیچی سر به صورتک ها است.

به روزرسانی دیگری که به بازار عرضه خواهد شد، شامل بهبود فناوری روخوانی (VoiceOver) برای توصیف بهتر تصاویر و نیز پشتیبانی بهتر از سمعک و تنظیمات جدید صفحه و اندازه متفاوت برای نمایش متن است.

ویژگی های جدید محدود به به روزرسانی متعارف نرم افزاری شرکت اپل (که منحصر به سیستم عامل خود اپل است) نیست. اپل همچنین خبر می دهد که سرویس جدیدی به نام وقت اشاره (SignTime) را روانه بازار خواهد نمود که به کاربران امکان می دهد با استفاده از زبان اشاره با خدمات مشتری شرکت ها ارتباط برقرار نمایند.

این زبان از زبان اشاره آمریکایی، بریتانیایی و فرانسوی پشتیبانی خواهد نمود و به گفته اپل در آینده به طرز گسترده تری به دیگر زبان ها توسعه خواهد یافت.

سارا هرلینگر، مدیر ارشد سیاست و برنامه های دسترس پذیری دنیای اپل، در بیانیه ای گفت: ما در اپل، مدت هاست که احساس می کنیم بهترین فناوری دنیا باید جوابگوی احتیاج های همگان باشد. از این رو، تیم های ما بی وقفه برای ایجاد قابلیت دسترسی به همه امکانات محصولاتمان برای همگان، کوشش می نمایند.

او گفت: با قابلیت های جدید، ما مرز های نوآوری را با فناوری های نسل بعدی جابه جا می کنیم تا عملکرد و لذت استفاده از فناوری اپل را برای افراد بیشتری به ارمغان آوریم. بی صبرانه منتظر سهیم کردن کاربرانمان در استفاده از این قابلیت ها هستیم.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 971

به "محصولات جدید اپل و یاری توان خواستار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محصولات جدید اپل و یاری توان خواستار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید