قیمت مسکن در کشورهای اتحادیه اروپا افزایش یافت، لوکزامبورگ بیشترین افزایش قیمت، آلمان کمترین افزایش

به گزارش مجله شهبازی، خبرنگاران: قیمت مسکن در کشورهای اروپایی حدود پنج درصد افزایش داشته است.

قیمت مسکن در کشورهای اتحادیه اروپا افزایش یافت، لوکزامبورگ بیشترین افزایش قیمت، آلمان کمترین افزایش

جهت دریافت خدمات درب ضد سرقت فلزی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، داده های منتشر شده توسط مرکز آمار اتحادیه اروپا نشان می دهد که متوسط قیمت مسکن در سطح اتحادیه اروپا 5.5 درصد و در سطح منطقه یورو پنج درصد سه ماهه نخست سال 2020 افزایش داشته است.

براساس گزارش مرکز آمار اتحادیه اروپا، آنالیز شرایط مسکن کشورهای اروپایی نشان می دهد که کشورهای اروپای مرکزی در میان مدت شاهد بیشترین افزایش قیمت و کشورهای جنوبی اروپا شاهد بیشترین کاهش در قیمت مسکن بوده اند. در سه ماهه نخست سال 2020 متوسط قیمت مسکن در 19 کشور عضو منطقه در مقایسه با مدت مشابه فصل قبل به طور میانگین 0.9 درصد و در 27 کشور عضو اتحادیه اروپا به طور میانگین 1.2 درصد افزایش داشته است.

لوکزامبورگ با افزایش 14 درصدی و اسلواکی با افزایش 13.1 درصدی، استونی با افزایش 11.5 درصدی، لهستان با افزایش 11.3 درصدی و پرتغال با افزایش 10.3 درصدی، کشورهایی بوده اند که بیشترین افزایش قیمت مسکن در سه ماهه نخست امسال را تجربه نموده اند.

از سوی دیگر قیمت خانه در مالت 4.3 درصد افت نموده است. قیمت مسکن طی این بازه زمانی در مجارستان 1.1 درصد، ایرلند 0.8 درصد و در بلژیک 0.1 درصد کاهش داشته است.

اگر چه شیب افزایش قیمت مسکن در کشورهای اروپایی از سال 2014 تشدید شده است اما آنالیز ها نشان می دهد که به صورت کلی، بازار مسکن در اروپا با ثبات نسبی روبرو بوده است.

در بین سایر کشورهای اروپایی، قیمت مسکن در سه ماهه نخست امسال در آلمان 0.3 درصد، در فرانسه یک درصد، ایتالیا 0.9 درصد، اتریش 1.5 درصد و هلند 1.7 درصد افزایش داشته است. هم چنین برای کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز طی این مدت قیمت مسکن در انگلیس 0.4 درصد و در نروژ 1.9 درصد افزایش یافته است.

اتحادیه اروپا شامل 27 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی، فنلاند، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 297

به "قیمت مسکن در کشورهای اتحادیه اروپا افزایش یافت، لوکزامبورگ بیشترین افزایش قیمت، آلمان کمترین افزایش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت مسکن در کشورهای اتحادیه اروپا افزایش یافت، لوکزامبورگ بیشترین افزایش قیمت، آلمان کمترین افزایش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید