عجیب ترین خودکشی در تاریخ آمریکا

به گزارش مجله شهبازی، دوایر بلافاصله لوله اسلحه را در دهانش گذاشت و قبل از آنکه کسی عکس العملی نشان دهد صدای شلیک بلند شد. باورکردنی نبود، اما کسانی که آن روز به دفتر سیاستمدار حرفه ای آمده بودند در واقع شاهدان یکی از عجیب ترین خودکشی های تاریخ آمریکا شدند.

عجیب ترین خودکشی در تاریخ آمریکا

ژانویه سال 1988 زمانی که خزانه دار ایالت پنسیلوانیا عکاسان و خبرنگاران را برای یک کنفرانس خبری به دفتر کارش دعوت کرد، هیچ کس تصور نمی کرد که قرار است شاهد چه صحنه هولناکی باشند.

رابرت باد دوایر 47 ساله از چهره های بانفوذ حزب جمهوری خواه از سال 1981 تا 1987 خزانه دار ایالت پنسیلوانیا بود که پس از انعقاد قراردادی جنجالی با یک شرکت کالیفرنیایی متهم شد برای بستن این قرارداد از طرف مقابل رشوه گرفته است.

در پی این اتهامات دوایر به دادگاه فراخوانده شد و ماجرا بالا گرفت؛ او، اما در تمامی جلسات دادگاه با قاطعیت اتهامات را رد کرده و خود را بی گناه دانست. با این حال قاضی او را گناهکار تشخیص داد و به 55 سال زندان و پرداخت 300 هزار دلار جریمه محکوم کرد.

دوایر یک روز قبل از اعلام حکم در حالی که نتیجه دادگاه را می دانست یک کنفرانس خبری در دفترش ترتیب داد و با کمال خونسردی متن سخنرانی خود را یکی یکی میان خبرنگاران توزیع کرد.

او در حالی که عکاسان و خرنگاران آماده می شدند تا از سخنان او گزارش تهیه کنند ناگهان از پاکتی تیره رنگ یک اسلحه بیرون آورد و در میان بهت و وحشت حاضران آن را به سمت خود گرفت. دوایر با دست از اطرافیان می خواست که از او فاصله بگیرند: اگر تحمل دیدن این صحنه را ندارید لطفا از دفتر بیرون بروید.

دوایر بلافاصله لوله اسلحه را در دهانش گذاشت و قبل از آنکه کسی عکس العملی نشان دهد صدای شلیک بلند شد. باورکردنی نبود، اما کسانی که آن روز به دفتر سیاستمدار حرفه ای آمده بودند در واقع شاهدان یکی از عجیب ترین خودکشی های تاریخ آمریکا شدند.

دوایر در متنی که پیش از خودکشی به خبرنگاران داده بود بار دیگر خود را بی گناه دانسته و در پاسخ به قاضی که اعلام کرده بود برای عبرت دیگر مقامات مجازات سنگینی در نظر گرفته، نوشت این مجازات برای دیگران بازدارنده نیست، چون همه می دانند که او جرمی مرتکب نشده است.

او همچنین از کسانی که به بی گناهی اش باور دارند خواست از همسر و فرزندانش حمایت کنند. پرونده دوایر پس از خودکشی او برای همیشه مختومه شد و هیچگاه ابعاد آن روشن نشد.

پل واتیس عکاس اسوشیتدپرس یکی از کسانی بود که آن روز برای پوشش خبری دعوت شد. او توانست از لحظات باونکردنی این خودکشی عکاسی کند و همان سال جایزه ورلد پرس فوتو را برای این عکس ها به دست بیاورد.

منبع: تاریخ ایرانی

منبع: فرادید
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 884

به "عجیب ترین خودکشی در تاریخ آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب ترین خودکشی در تاریخ آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید