روزهای داغ و جهنمی در انتظار این چند استان کشور!

به گزارش مجله شهبازی، خبرنگاران : سازمان هواشناسی با هشدار افزایش دما در برخی استان ها به 50 درجه بالای صفر از بارش های پراکنده طی امروز تا پنجشنبه در 8 استان خبر داد.

روزهای داغ و جهنمی در انتظار این چند استان کشور!

به گزارش خبرنگاران، بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز و فردا در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در برخی منطقه ها استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، اردبیل، گیلان و ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر، وزش باد شدید موقتی، رگبار و رعدوبرق پیش بینی می شود.

روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه هفته آینده علاوه بر این منطقه ها در دامنه های البرز شرقی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی این شرایط روی می دهد. از بعدازظهر چهارشنبه و پنجشنبه در کل استان های ساحلی دریای خزر کاهش نسبی دما و بارش پراکنده انتظار می رود و در این مدت دریای خزر مواج خواهد بود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی طی دو روز آینده در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات زاگرس مرکزی افزایش ابر پیش بینی می شود و در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و شرق هرمزگان در ساعات بعدازظهر افزایش ابر، وزش باد شدید موقتی، رعدوبرق و رگبار روی می دهد.

روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه هفته آینده در شرق کشور به ویژه منطقه زابل افزایش سرعت وزش باد و گردوخاک پیش بینی می شود.

دمای هوا در تهران هم طی سه شنبه آینده به 41 درجه بالای صفر افزایش خواهد یافت. دمای هوای اهواز هم امروز، فردا و روز پنجشنبه 48 درجه بالای صفر است که روز جمعه به 50 درجه افزایش خواهد یافت.

توصیف سامانه: تقویت توده هوای گرم

زمان شروع: اوایل وقت پنجشنبه 1400/04/10

زمان سرانجام: اواخر وقت جمعه 1400/04/11

نوع مخاطره: افزایش محسوس دما و وقوع دماهای 49 درجه و بالاتر

منطقه اثر:

پنجشنبه 1400/04/10 : منطقه ها غربی جنوبی و مرکزی خوزستان و جنوب ایلام.

جمعه 1400/04/11 : منطقه ها غربی جنوبی و مرکزی خوزستان و جنوب ایلام.

اثر مخاطره: گرمازدگی، افزایش مصرف حامل های انرژی

توصیه: صرفه جویی در مصرف آب و برق به ویژه در ساعات اوج مصرف، اجتناب از ترددهای غیر ضرور در حوالی ظهر تا اوایل غروب، آبیاری مزارع در اوایل صبح و طی شب، در ساعات گرم روز از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید اجتناب شود، در صورت قرار گرفتن در فضای بازاستفاده از عینک طبی ضد اشعه، کلاه و ... استفاده شود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 1013

به "روزهای داغ و جهنمی در انتظار این چند استان کشور!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزهای داغ و جهنمی در انتظار این چند استان کشور!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید