رازگشایی از عکس عجیبی که ناسا منتشر کرد!، عکس

به گزارش مجله شهبازی، ما در نهایت تصاویری از گوجه فرنگی گمشده فضایی ناسا داریم.

رازگشایی از عکس عجیبی که ناسا منتشر کرد!، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، ناسا فیلمی از دو گوجه فرنگی ریز منتشر کرد که در سال 2022 پس از برداشت فضانورد فرانک روبیو در ایستگاه فضایی بین المللی گم شدند. کشف تصادفی در مجتمع شش خوابه به ما نشان داد که چگونه رطوبت 17 درصد داخل ایستگاه فضایی بر روی غذای موجود در کیسه Ziploc تأثیر می گذارد. روبیو به طور موقت غذا را انبار نموده بود و در همین حین متوجه شد که در آب شناور شده است.

مقامات ناسا در روز پنجشنبه (14 دسامبر) بدون افشای محل دقیق یافتن، نوشتند: با وجود گذشت نزدیک به یک سال از ناپدید شدن اولیه گوجه فرنگی ها، میوه در یک کیسه پلاستیکی خشک شده و کمی له شده پیدا شد. به غیر از مقداری تغییر رنگ، رشد میکروبی یا قارچی قابل مشاهده ای نداشت.

روبیو قبلاً فقط به یک گوجه فرنگی گمشده اشاره می کرد که اکنون ناسا گفته است که به عنوان بخشی از آزمایش Root On-Orbit Test یا آزمایش XROOTS رشد نموده است. این آژانس اضافه نمود: این آزمایش از تکنیک های هیدروپونیک و آئروپونیک برای رشد گیاهان بدون خاک یا سایر محیط های رشد استفاده می نماید و می تواند راه چاره های مناسبی را برای سیستم های گیاهی مورد احتیاج برای مأموریت های اکتشاف فضایی آینده ارائه کند.

در حالی که این یافته برای روبیو، که از آن موقع از ماموریت برنامه ریزی نشده یک ساله خود به خانه بازگشته، لحظه ای دلچسب بود، ناسا اضافه نمود که هدف واقعی از پرورش غذا در ایستگاه فضایی بین المللی، تمرین تکنیک هایی است که می تواند در اکتشاف ماه و مریخ آینده استفاده گردد و بیش از یک آزمایش برای ارائه غذای تازه به فضانوردان اجرا شده است.

منبع: livescience

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 آذر 1402 بروزرسانی: 26 آذر 1402 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 1578

به "رازگشایی از عکس عجیبی که ناسا منتشر کرد!، عکس" امتیاز دهید

145 کاربر به "رازگشایی از عکس عجیبی که ناسا منتشر کرد!، عکس" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رازگشایی از عکس عجیبی که ناسا منتشر کرد!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید