دریافت واکسن ایرانی و خارجی کرونا اختیاری است

به گزارش مجله شهبازی، خبرنگاران/زنجان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: دریافت واکسن کرونای ایرانی و خارجی کاملاً اختیاری بوده و از لحاظ قانونی نیز اجباری نیست.

دریافت واکسن ایرانی و خارجی کرونا اختیاری است

پرویز قزلباش ظهر امروز (26 خردادماه) در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گشت، با اشاره به ورود محموله جدید واکسن کرونا امروز و فردا به کشور و استان زنجان، اظهار کرد: گروه های هدف بر اساس نوبت دهی و اعلام برای دریافت دُز اول و دوم واکسن به مراکز واکسیناسیون استان زنجان مراجعه می کنند.

وی با بیان اینکه دریافت واکسن ایرانی و خارجی کاملاً اختیاری بوده و بر اساس قانون اجباری بر تزریق واکسن وجود ندارد، اضافه کرد: تا به امروز عوارض جدی از دریافت کنندگان واکسن کرونا در استان زنجان مشاهده نشده و اطلاعات همه تزریق کنندگان و دریافت کنندگان واکسن کرونا به طور دقیق در سامانه ذی ربط ثبت می شود.

این مسئول با اشاره به اینکه واکسن های ایرانی هم وارد چرخه تزریق شدند و بر اساس مصادیق مشخص توزیع و در اختیار همه استان ها قرار خواهد گرفت، شرح داد: تزریق دُز دوم واکسن ها بر اساس دستورالعمل وزارتی، از همان دُز اول خواهد بود و در این خصوص جای نگرانی نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان خاطرنشان کرد: همچنان گروه های سنی اعلام شده (70 سال) را در نوبت تزریق داریم، چه افرادی که دُز اول و چه افرادی که دُز دوم را دریافت کردند و برای سنین بعدی فعلاً اعلام نشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 968

به "دریافت واکسن ایرانی و خارجی کرونا اختیاری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریافت واکسن ایرانی و خارجی کرونا اختیاری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید