داعش و حزب بعث دو روی یک سکه هستند، توطئه علیه حشد شعبی

به گزارش مجله شهبازی، به گزارش خبرنگاران به نقل از الفرات نیوز، مازن الزیدی تحلیلگر مسائل عراق در سخنانی تأکید کرد: از دیدگاه ما داعش و حزب بعث هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند. در واقع باید گفت که آنها دو روی یک سکه هستند.

داعش و حزب بعث دو روی یک سکه هستند، توطئه علیه حشد شعبی

بر اساس این گزارش، این تحلیلگر مسائل عراق اضافه کرد: اسنادی وجود دارند که جملگی چگونگی تبدیل شدن نیروهای حزب بعث به رهبران داعش و القاعده را ثابت می نمایند. هیچکس نمی تواند این اسناد را انکار کند.

الزیدی در ادامه به وجه مشترک میان داعش و حزب بعث اشاره نمود و گفت: از جمله وجوه مشترک میان دو طرف توطئه چینی علیه حشد شعبی در عراق است. پیشتر احمد عبدالساده، کارشناس عراقی گفته بود: بعضی در پی آن هستند تا نیروهای حشد شعبی را تضعیف نمایند. هدف اصلی و اساسی از تضعیف نیروهای حشد شعبی در برهه کنونی تقویت داعش در عراق است.

این کارشناس عراقی در ادامه گفت: طی روزها و هفته های اخیر شاهد آن هستیم که سلسله اقدامات تروریستی علیه حشد شعبی در نقاط مختلف عراق تشدید شده است. این نشان می دهد که توطئه بزرگی علیه این گروه در جریان است.

وی بعلاوه اسم کرد: تمام کسانی که با حشد شعبی مبارزه می نمایند و برای تضعیف آن کوشش می نمایند، حامی داعش هستند. پیشتر هم محمد البلداوی نماینده مجلس عراق اعلام نموده بود که مقابله با حشد شعبی پیامدهای وخیمی در پی خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 مرداد 1400 بروزرسانی: 14 مرداد 1400 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 1023

به "داعش و حزب بعث دو روی یک سکه هستند، توطئه علیه حشد شعبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داعش و حزب بعث دو روی یک سکه هستند، توطئه علیه حشد شعبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید