تست سرعت اینترنت 5G همراه اول در نمایشگاه تلکام با گوشی و مودم 5G یوتل

به گزارش مجله شهبازی، نمایشگاه تلکام 2021 از 2 الی 5 دی ماه در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار گردید. عمده تمرکز و توجه شرکت های مخابراتی و اپراتورها در این نمایشگاه روی ارتباطات و شبکه 5G بود.

تست سرعت اینترنت 5G همراه اول در نمایشگاه تلکام با گوشی و مودم 5G یوتل

افرادی که از این نمایشگاه بازدید کردید؛ این فرصت را یافتند که در کنار سایت 5G سیار همراه اول ایستاده و به آن وصل شوند و اولین تست سرعت یا تجربه کاربری 5G خود را با گوشی های 5G داشته باشند.

در واقع، همراه اول یک سایت 5G سیار به نمایشگاه تلکام سال جاری آورده بود تا کاربران و بازدیدنمایندگان بتوانند از نزدیک، اینترنت 5G را تست و ارزیابی نمایند.

تست سرعت اینترنت 5G همراه اول با گوشی موبایل

شما اگر یک گوشی 5G از برندهای هواوی یا شیائومی داشتید؛ می توانستید به سایت 5G همراه اول وصل شوید. همان طور که پیش تر هم گزارش دادیم؛ فعلا

شما با همان سیم کارت معمولی و 4G روی گوشی خود می توانید به سایت 5G همراه اول وصل شوید. به گفته مدیران همراه اول، این سایت فایوجی سیار در نمایشگاه تلکام دارای سه سکتور است که هر سکتور کریر یا پهنای باندی 100 مگاهرتزی و روی باندهای فرکانسی 3400 تا 3500 مگاهرتز است. باندهایی که وزارت ارتباطات دارد کوشش می نماید هرچه سریع تر آن ها را برای اپراتورهای 5G خالی کند.

در گزارشی که سایت آی تی رسان منتشر نموده است؛ در تست سرعت اینترنت 5G همراه اول با گوشی موبایل، سرعت دانلود به 1025 مگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود روی این سایت 5G به 81 مگابیت بر ثانیه رسیده است. پینگ تست شده نیز 10 میلی ثانیه است.

خوب، این سرعت ها برای یک شبکه 5G حتی در خارج از کشور هم بسیار خوب بوده؛ چه برسد برای ایران و با سرعت اینترنت موبایل میانگین 30 مگابیت بر ثانیه!

البته، باید دقت کنید که وقتی اینترنت 5G در دسترس همگان قرار بگیرد؛ شما سرعت هایی بسیار بالاتر از اینترنت 4G LTE خواهید داشت ولی به پای سرعت های بالا نمی رسید؛ چون هم از سایت 5G دورتر هستید و هم احتمالا این سایت میزبان تعداد بیشتری کاربر است.

ضمن اینکه باید موانع را هم حساب کنید. الان فرد تست نماینده، سایت 5G را بغل نموده یا اصطلاحا خودش را چسبانده به آنتن های BTS همراه اول که چنین سرعت هایی گرفته است ولی باز هم خرسند نماینده است که در ایران اینترنت یک گیگابیت بر ثانیه تست کنیم.

تست سرعت اینترنت 5G با لپ تاپ و مودم 5G یوتل

نکته جالب بعدی در این نمایشگاه تلکام، رونمایی از مودم 5G یوتل است. تقریبا سال گذشته بود که خبر ساخت از سوی شرکت یوتل یا همان ارگ منتشر شد.

در نمایشگاه تلکام سال جاری، این شانس را داشتید که نزدیک مودم 5G یوتل را مشاهده و تست کنید. این مودم به سایت 5G همراه اول متصل شده است و شما می توانستید با یک لپ تاپ تست سرعت اینترنت 5G بگیرید. بماند که فعلا ظاهر مودم 5G یوتل بسیار مشابه با مودم های 5G هواوی است.

در تست سرعت 5G همراه اول با لپ تاپ و مودم فایوجی یوتل، برای دانلود سرعت 879 مگابیت بر ثانیه و برای آپلود سرعت هایی نزدیک به 28 مگابیت بر ثانیه ثبت شد. البته، همواره سرعت دانلود این قدر نبود و سرعت های 670 مگابیت و 551 مگابیت نیز داشتیم.

این سرعت ها باز هم برای یک هات اسپات 5G بسیار خوب هستند و امیدواریم هرچه زودتر شاهد چنین سرعت هایی در خانه های کاربران ایرانی باشیم.

همراه اول و ایرانسل از سال گذشته تا کنون، چندین سایت 5G در تهران و چند شهر دیگر راه اندازی کردند ولی این سایت ها در دسترس عموم مردم برای استفاده های شخصی نیستند و هنوز راه طولانی به جای مانده تا شاهد یک پوشش سراسری 5G در شهرها باشیم و اینترنت 5G به خانه ها برسد.

منبع: شبکه چی
انتشار: 14 بهمن 1400 بروزرسانی: 14 بهمن 1400 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 1221

به "تست سرعت اینترنت 5G همراه اول در نمایشگاه تلکام با گوشی و مودم 5G یوتل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تست سرعت اینترنت 5G همراه اول در نمایشگاه تلکام با گوشی و مودم 5G یوتل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید