ترامپ: حضور ما در عراق برای مقابله با ایران است

به گزارش مجله شهبازی، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در یک نشست خبری با حضور مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق که به واشنگتن سفر کرده مدعی شد هدف حضور نیروهای کشورش در عراق مقابله با ایران است.

ترامپ: حضور ما در عراق برای مقابله با ایران است

به گزارش فارس، ترامپ گفت: نیروهای کمی در عراق داریم، ولی آنها برای این در آنجا حضور دارند که اگر ایران اقدامی انجام دهد، کمک کنند.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه مدعی شد کشورش در بسکمک از پروژه های استخراج نفت در عراق مشارکت می کند. او همچنین گفت که آمریکا حضور محدود نظامی خود در سوریه را حفظ کرده و در آینده آن را مورد ارزیابی قرار خواهد داد.

مصطفی الکاظمی نیز در این کنفرانس خبری مدعی شد آمریکا به عراق در زمینه شکست داعش و سرنگونی صدام کمک کرده است.

او گفت: ما به دنبال ایجاد رابطه ای قوی با آمریکا هستیم که مبتنی بر منافع مشترک بین دو کشور و چشم انداز آینده ای بهتر برای مردم عراق و ایالات متحده باشد.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه در پاسخ به سئوال یک خبرنگار مبنی بر اینکه آمریکا چه کمکی به عراق برای مقابله با شبه نظامیان و برقراری دموکراسی خواهد کرد، گفت: کاری که ما انجام می دهیم این است که هر جا بتوانیم کمک می کنیم.

وی در ادامه شرح داد: اما عراق یک کشور مستقل است که نخست وزیر و مقام های مسئول دارد که این کشور را اداره می کنند. ما مدت های مدید در عراق حضور داشته ایم.

ترامپ همچنین تأکید کرد: ما در آنجا بوده ایم و حالا داریم از آنجا خارج می شویم. به زودی عراق را ترک می کنیم. رابطه مان خوب است. توافق های نفتی عظیمی با عراق امضا می کنیم.

منبع: فرارو
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 455

به "ترامپ: حضور ما در عراق برای مقابله با ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: حضور ما در عراق برای مقابله با ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید