تداوم هوای مطلوب پایتخت

به گزارش مجله شهبازی، براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، هوای پایتخت برای سومین روز پیاپی در محدوده قابل قبول قرار گرفته است این در حالیست که طی هفته گذشته هوای پایتخت پنج روز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت.

تداوم هوای مطلوب پایتخت

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان می دهد که در صبحگاه امروز (13 بهمن ماه) در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار گرفته که ناشی از وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

طی روز نیز شرایط نسبتا ناپایدار بر جو حاکم خواهد بود و وزش باد مؤثر باعث پراکندگی آلاینده ها می گردد و کیفیت هوا در شرایط مطلوب باقی می ماند. با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت، برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر مناطق پایتخت پیش بینی می گردد.

صبح فردا (14 بهمن ماه) با کاهش تندی باد و افزایش تردد خودروها انتظار می رود غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق افزایش پیدا کند و کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

پایداری جوی همراه با عدم وزش باد در بیشتر ساعات بعدازظهر باعث تجمع آلاینده ها خواهد شد. با حاکمیت این شرایط جوی تا ساعات پایانی فردا (14 بهمن ماه) برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته دی اکسید نیتروژن با میانگین 62 بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 71 است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول واقع شده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 اسفند 1399 بروزرسانی: 10 اسفند 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 743

به "تداوم هوای مطلوب پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم هوای مطلوب پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید