بارش باران در بیشتر شهرها و تگرگ در بعضی استان ها از 10 اردیبهشت ، لزوم مدیریت آب سدها

به گزارش مجله شهبازی، مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز آینده در اغلب مناطق کشور بارش باران و در بعضی استان ها بارش تگرگ پیش بینی شده است، گفت: ضرورت دارد مردم از تردد و توقف در کنار رودخانه ها خودداری نمایند، ضمن آنکه مدیریت آب سدها و اقدامات پیشگیرانه جهت حفظ محصولات کشاورزی در دستورکار باشد.

بارش باران در بیشتر شهرها و تگرگ در بعضی استان ها از 10 اردیبهشت ، لزوم مدیریت آب سدها

به گزارش مجله شهبازی، صادق ضیائیان در تبادل نظر با فارس در تشریح آخرین شرایط جوی کشور گفت: امروز در دامنه های زاگرس مرکزی بارش پراکنده، رعد و برق و وزش باد داریم، همچنین در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید و گرد و خاک پیش بینی می گردد.

وی ادامه داد: امروز همچنین در نوار شمالی کشور بارش باران و رعد و برق ادامه دارد.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: روز چهارشنبه 10 اردیبهشت در غرب کشور و همچنین شمال شرق بارش باران، رعد و برق و رگبار باران به همراه وزش باد پیش بینی شده است که شدت بارش ها فردا در استان های همدان، زنجان، قزوین و شرق کرمانشاه است. در این مناطق پدیده تگرگ دور از انتظار نیست.

ضیائیان گفت: روز پنج شنبه 10 اردیبهشت در اغلب مناطق کشور غیر از سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می گردد، ضمن آنکه در خراسان شمالی، خراسان رضوی، سمنان، لرستان، فارس، استان مرکزی، همدان، چهارمحال و بختیاری، شمال کرمان و شمال یزد بارش تگرگ پیش بینی می گردد.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: سامانه بارشی مذکور روز آدینه 12 اردیبهشت در شمال کشور و شمال شرق فعال خواهد بود و به تدریج از کشور خارج می گردد.

وی گفت: روز شنبه 13 اردیبهشت سامانه بارشی دیگری از غرب وارد کشور می گردد که موجب بارش در غرب و سپس مرکز و شرق کشور خواهد شد و روز یکشنبه 14 اردیبهشت در اغلب مناطق کشور غیر از جنوب شرق بارش خواهیم داشت.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: شدت بارش ها روز یکشنبه 14 اردیبهشت در غرب و جنوب غرب خواهد بود.

وی بیان نمود: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 35 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهر کرد با کمینه دمای 3 درجه بالای صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

ضیائیان گفت: امروز در تهران آسمان نیمه ابری و جهت باد شمال غربی است. نم نسبی امروز در پایتخت 32 درصد، دید افقی بیش از 10 کیلومتر و سرعت باد 25 کیلومتر بر ساعت است.

وی همچنین بیان نمود: از روز آینده رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید و رخداد تگرگ در استان های قزوین، زنجان، همدان، شمال استان مرکزی، کردستان و شمال کرمانشاه پیش بینی می گردد که این شرایط روز پنج شنبه نیز در استان های خر اسان شمالی، خراسان رضوی، فارس، کرمان، یزد، لرستان، خوزستان و در استان کهگیلویه و بویراحمد پیش بینی می گردد، ضمن آنکه بالا آمدن آب رودخانه ها، آبگرفتگی معابر عمومی و برخورد صاعقه در این مناطق احتمال دارد که توصیه می گردد از توقف در کنار رودخانه ها و آبراه ها خودداری گردد. مدیریت آب سدها در دستور کار باشد و اقدامات پیشگیرانه جهت حفظ محصولات کشاورزی دنبال گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 252

به "بارش باران در بیشتر شهرها و تگرگ در بعضی استان ها از 10 اردیبهشت ، لزوم مدیریت آب سدها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش باران در بیشتر شهرها و تگرگ در بعضی استان ها از 10 اردیبهشت ، لزوم مدیریت آب سدها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید