اکسکوینو: در پرداخت رمزارز کاملا به روز هستیم

به گزارش مجله شهبازی، صرافی اکسکوینو در پاسخ به سوال کاربران اظهار داشت: مشکل نقدینگی رمزارزی نداریم و در پرداخت رمزارز کاملا به روز هستیم.

اکسکوینو: در پرداخت رمزارز کاملا به روز هستیم

شرحات نو صرافی ارز دیچیتال اکسکوینو به شرح زیر است:

ما از سال 1396 فعال هستیم و از آن موقع کاربران زیادی به ما اعتماد و با مجموعه ما کار نموده اند. متاسفانه ماه گذشته با یک چالش ریالی روبرو شدیم اما در حوزه رمزارز به روز بودیم و هستیم؛ که جزئیات آن را در مصاحبه دیروز شرح دادیم. دیروز نمی توانستیم قول بدهیم که مشکل چه زمانی حل می گردد، اما از دیروز تا الان، مسائل رفع شد و اکنون نیز 80 درصد مشتریان تسویه ریالی را با پیروزیت انجام داده اند. تسویه 20 درصد به جای مانده هم حتما در روزهای آینده انجام می گردد چون مشکل سمت ما به شکل کامل حل شده است. نکته مهم اینجاست که در هفته های اخیر هم اکسکوینو به هیچ عنوان مشکل پرداخت ارزی نداشته و اختلال صرفا در بحث تسویه ریالی بوده است.

بعضی کاربران صرافی رمزارز اکسکوینو از اینکه نمی توانند دارایی های ریالی خود را برداشت نمایند و در هفته های اخیر پاسخ شفافی نیز در برابر مطالبات خود نگرفته اند، شکایت دارند. همین مسئله باعث شده تا در روزهای اخیر تعدادی از کاربران این موضوع را با دیجیاتو نیز مطرح نمایند. مدیر ارتباطات صرافی اکسکوینو در پاسخ به پیگیری دیجیاتو می گوید مشکل نقدینگی رمزارزی در این مجموعه وجود ندارد و به مشکل تسویه ریالی برخورد نموده اند؛ چالشی که نمی توانند برای حل کامل آن موقع دقیقی اعلام نمایند.

سروش عابدین، مدیر ارتباطات سازمانی اکسکوینو، در پاسخ به دیجیاتو درباره چرایی پرداخت نشدن مطالبات ریالی بعضی کاربران به دیجیاتو گفت: ما مشکل نقدینگی رمزارزی نداریم و در پرداخت رمزارزی کاملاً به روز هستیم. به طور مثال، همین الان یک فرد می تواند بدون هیچ محدودیتی تتر یا بیت کوین خریداری و جابه جا کند که درلحظه منتقل می گردد. ما درحال حاضر چالش ریالی داریم که ناشی از سلسله ای از مسائل است. ازیک سو، درحال حاضر شرایط مالی به گونه ای است که مردم حجم بالایی از دارایی ریالی خود را برداشت می نمایند و از سوی دیگر، قواعدی به وسیله شاپرک، پلیس فتا و… گذاشته شده است که ملزم به اجرای آن ها هستیم.

او ادامه داد: به طور مثال، الزاماتی از سوی پلیس فتا اعلام می گردد که برای آن قانون گذاری دقیقی صورت نگرفته است. ما به طور کامل به این الزامات پایبندیم اما عدم نظارت صحیح موجب می گردد که هر کدام از صرافی ها به روش خود، آن ها را رعایت نمایند. به طور مثال، قبلاً برای اولین برداشت ریالی کاربران ملزم بودیم تا 72 ساعت زمان فرایند را افزایش دهیم تا پلیس فتا نسبت به آنالیز مسائل فیشینگ یا اعتباری اقدام کند. اما متأسفانه پلیس فتا به تازگی اعلام نموده است که فرایند برداشت ریالی برای همه درخواست ها می بایست تا 72 ساعت زمان بر باشد.

عابدین اضافه کرد: در ماه های اخیر 80 درصد مشتریان پیروز به برداشت ریالی شده اند. بیشتر مشتریان ما نهایتاً طی 72 ساعت پیروز به برداشت ریالی دارایی خود شده اند و متأسفانه درخواست برداشت تعداد کمی از کاربران با زمان بیشتری روبرو شده است؛ این امر همچون سایر بازیگران حوزه رمزارز، بستگی به شرایط کاربر دارد. به طور مثال، تاریخچه فعالیت وی، مقدار رقم دارایی ریالی، مبلغ درخواست ریالی و…. این تفاوت ها موجب می گردد که درخواست برداشت ریالی بعضی زودتر صورت گرفته و برای بعضی زمان ببرد.

او در پاسخ به این سؤال که مشکل درخواست تسویه ریالی سایر کاربران به جای مانده اکسکوینو چه زمانی حل خواهد شد، گفت: نمی توان زمان دقیقی دراین باره معین کرد، چرا که به شرایط بازار کریپتو، رگولاتوری و... بستگی دارد. به طور مثال امکان دارد قیمت بیت کوین افزایش یابد و تعداد درخواست های برداشت ریالی کاهش یابد.

عابدین بعلاوه در پاسخ به سوال دیجیاتو، خبرهای غیر رسمی مانند بدهی بانکی مدیرعامل یا مسائل مالی هلدینگ ارنیکا را تکذیب کرد: اگر چنین چیزی صحت داشت، اکسکوینو به مسائل ارزی برخورد می کرد و چالش های بزرگ تری برای همه زیرمجموعه های هلدینگ به وجود می آمد که خوشبختانه هیچ مسئله ای در پرداخت ارزی اکسکوینو نبوده و نیست و سایر شرکت های هلدینگ بدون چالش در مسیر خود در حال فعالیت هستند.

اکسکوینو در پاسخ به دیجیاتو مبنی بر موضوع خالی شدن دفتر این شرکت که تصاویر آن به وسیله کاربران در فضای مجازی منتشر شده است، گفت: به صراحت خبر جابه جایی اکسکوینو را تکذیب می کنیم. ما برای تجمیع قوای مشتری مداری و ایجاد تجربه بهتر برای کاربران اکسکوینو، از سایر تیم های هلدینگ خواستیم تا به ساختمان های دیگر منتقل شوند تا بتوانیم فضای بیشتری برای بزرگ ترشدن تیم پشتیبانی فراهم کنیم. گفتنی است که هم اکنون تیم های حقوقی، پشتیبانی و… در ساختمان کامرانیه حضور دارند و امروز ما در کامرانیه جوابگوی کاربرانمان هستیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 مرداد 1402 بروزرسانی: 3 مرداد 1402 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 1548

به "اکسکوینو: در پرداخت رمزارز کاملا به روز هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اکسکوینو: در پرداخت رمزارز کاملا به روز هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید