اولین پذیرش جامع اکسپرس انتری پس از همه گیری کرونا برگزار گردید

به گزارش مجله شهبازی، خبرهای دست اول حکایت از این دارند که کانادا برگزاری پذیرش های جامع یا مختص تمام برنامه ها را از سر گرفته است و به تازگی و در تاریخ 8 جولای برای متقاضیان برنامه اسکیلدورکر فدرال یا FSWP دعوتنامه صادر نموده است. در این پذیرش که از تاریخ 4 مارس اولین پذیرش جامع اکسپرس انتری مختص تمام برنامه های مهاجرتی بوده است برای 3900 متقاضی دعوتنامه جهت تقاضا برای اقامت دائم صادر شده است. حداقل امتیاز متقاضیان در سیستم جامع رتبه بندی 478 بوده است.

اولین پذیرش جامع اکسپرس انتری پس از همه گیری کرونا برگزار گردید

لازم به ذکر است از شیوع همه گیری کرونا و اعمال محدودیت ها، پذیرش های اکسپرس انتری محدود به متقاضیان برنامه مهاجرت استانی و تجربه کانادایی بوده است؛ بدین ترتیب متقاضیان مسیرهای مهاجرتی اسکیلدورکر فدرال بلاتکلیف مانده بودند. بیشتر متقاضیان دسته تجربه کانادایی در خود کانادا هستند و از این رو محدودیت های سفر تاثیری بر آنها نداشته است. متقاضیان برنامه مهاجرت استانی نیز برای تامین نیازهای بازار کار استان ها دعوت می شوند. شایان ذکر است که وقتی کانادا متقاضیان اسکیلدورکر فدرال را حذف می کرد بعضی از متقاضیان دسته های مهاجرتی تجربه کانادایی و برنامه مهاجرت استانی که در پذیرش های قبلی دعوت شده بودند نیز خارج از کانادا حضور داشتند. پذیرش دیروز بیست و دومین پذیرش سال 2020 است و بدین ترتیب مجموع دعوتنامه های صادره طی امسال را به 53800 رساند. بعلاوه لازم به ذکر است حداقل امتیاز پذیرش دیروز هفت امتیاز از بیشتر از پذیرش 4 مارس بوده است.

در این پذیرش از قاعده tie-break استفاده شده است: 11 فوریه راس ساعت 13:08:31 به وقت استاندارد شرقی. این بدین معنی است که تمام متقاضیانی که امتیاز آنها در سیستم جامع رتبه بندی 478 و بالاتر است و قبل از این تاریخ و ساعت پروفایل اکسپرس انتری خود را وارد صف انتظار نموده اند در این دور از صدور دعوتنامه ها پیروز به دریافت دعوتنامه شده اند. لازم به ذکر است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه کانادایی از سراسر دنیا بر پایه امتیازات و معیارها مهاجر جذب می نماید. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می نماید. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می گردد. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب می شوند 600 امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می نمایند و بدین ترتیب در پذیرش بعدی اکسپرس انتری حتما از آنها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد.

با اینکه داشتن پیشنهاد کار یا جاب آفر در سیستم اکسپرس انتری فدرال الزامی نیست اما در صورت داشتن پیشنهاد کار در سیستم جامع رتبه بندی امتیاز اضافی نصیب متقاضی می گردد. معمولا هر دو هفته یک بار مجموعه ای از متقاضیانی که بالاترین از امتیاز را دارند طی پذیرش اکسپرس انتری انتخاب می شوند. دولت کانادا به درخواست های اقامت دائم که به وسیله سیستم اکسپرس انتری ارائه شده باشند طی شش ماه رسیدگی خواهد نمود. در زیر نمونه ای فرضی از یکی از منتخبین در پذیرش دیروز ارائه می گردد:

سارا 29 ساله است و مدرک فوق لیسانس دارد؛ وی چهار سال در شغل حسابداری مشغول به کار بوده است. سارا با شرکت در آزمون آیلتس توانست در هر یک از مهارت های زبانی نمره 8 کسب کند. با اینکه سارا تا به حال در کانادا نه کار نموده و نه تحصیل با داشتن 478 توانسته در پذیرش دیروز 8 جولای دعوتنامه جهت تقاضا برای اقامت دائم کسب کند.

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 16 آذر 1400 بروزرسانی: 16 آذر 1400 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 1159

به "اولین پذیرش جامع اکسپرس انتری پس از همه گیری کرونا برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین پذیرش جامع اکسپرس انتری پس از همه گیری کرونا برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید