اوباما: قتل یک سیاه پوست توسط پلیس نباید در آمریکای 2020 امری عادی باشد

به گزارش مجله شهبازی، رئیس جمهور سابق آمریکا در واکنش به قتل یک شهروند سیاه پوست توسط مأمور پلیس گفت چنین اتفاقاتی نباید در آمریکای سال 2020 امری عادی باشد.

اوباما: قتل یک سیاه پوست توسط پلیس نباید در آمریکای 2020 امری عادی باشد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا به قتل جورج فلوید شهروند سیاه پوست مینیاپولیس توسط مأمور پلیس این شهر واکنش نشان داد.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه سی اِن اِن، اوباما در بیانیه ای نوشت: اینکه آرزو کنیم بعد یک همه گیری جهانی و بحران مالی زندگی به حالت عادی برگردد امری عادی است. اما باید به خاطر بیاوریم که برای میلیون ها آمریکایی، برخورد متفاوت بر اساس نژاد یک امر عادی غم انگیز، دردناک و دیوانه نماینده است که در هنگام مراجعه به نظام سلامت، نظام قضایی، قدم زدن در خیابان یا فقط تماشای پرندگان با آن روبرو می شوند.

رئیس جمهور سابق آمریکا اضافه کرد: این نباید در آمریکای سال 2020 امری عادی باشد. این مسئله نمی تواند عادی باشد.

وی از مقام های ایالت مینه سوتا درخواست کرد از انجام تحقیقات عادلانه درخصوص قتل جورج فلوید اطمینان حاصل نمایند. وی ادامه داد: اما این بر عهده همه ما است که فارغ از نژاد و موقعیت، هنجار جدیدی ایجاد کنیم که در آن میراث تعصبات و رفتار های نابرابر نهاد ها و قلب های ما را آلوده ننمایند.

روز دوشنبه یک افسر پلیس فلوید 46 ساله را که غیرمسلح بود با رفتاری خشن روی زمین خواباند. شاهدان عینی گفته اند این افسر زانویش را روی گردن فلوید قرار داده و مانع نفس کشیدن او شده بود. این رفتار خشونت آمیز در نهایت به مرگ فلوید منجر شد.

مینیاپولیس آدینه شب چهارمین شب متوالی اعتراضات به اقدام خشن پلیس را پشت سر گذاشت. به دنبال به خشونت کشیده شدن اعتراضات این شهر، تیم والز فرماندار مینه سوتا روز پنجشنبه گارد ملی این ایالت را فعال و همچنین منع رفت وآمد برقرار کرد. تا به امروز یک نفر نیز در اعتراضات این شهر به ضرب گلوله کشته شده است.

معترضان روز آدینه درب های ورودی ساختمان اداره پلیس این شهر را شکسته و بعد از ورود، آن را به آتش کشیدند. امروز (شنبه) نیز معترضان بدون اعتنا به قوانین منع آمد و شد، مقابل دفتر مرکزی حوزه پنجم اداره پلیس مینیاپولیس تجمع کردند و این اداره را تحت محاصره خود درآوردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 315

به "اوباما: قتل یک سیاه پوست توسط پلیس نباید در آمریکای 2020 امری عادی باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوباما: قتل یک سیاه پوست توسط پلیس نباید در آمریکای 2020 امری عادی باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید