اعتراف به دست داشتن آمریکا و انگلیس در انجام عملیات های خرابکارانه در یمن خبرنگاران

به گزارش مجله شهبازی، جاسوسان بازداشت شده در یمن در دومین جلسه محاکمه خود به دست داشتن آمریکا و انگلیس در انجام عملیات های خرابکارانه در این کشور اعتراف کردند.

اعتراف به دست داشتن آمریکا و انگلیس در انجام عملیات های خرابکارانه در یمن خبرنگاران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، خبرگزاری رسمی یمن (سبأ)، امروز (دوشنبه)، از برگزاری دومین جلسه محاکمه جاسوسان دستگاه اطلاعات انگلیس و آمریکا در دادگاه کیفری-بدوی صنعاء پایتخت یمن اطلاع داد.

بر اساس این گزارش، در دومین جلسه محاکمه، دادستانی کل یمن شواهدی مبنی بر نقش مستقیم آمریکا و انگلیس در عملیات های جذب نیرو، آموزش، ارسال جاسوس برای انجام عملیات خرابکارانه در خاک یمن ارائه کرد.

در ادامه این گزارش آمده است که دادستانی کل، در جلسه یادشده اقدام به پخش یک فایل ویدئویی نموده است که در آن، متهمان به جذب، آموزش، جاسوسی و انجام عملیات خرابکارانه در خاک یمن تحت نظارت فرمانده دفتر اطلاعات انگلیس در پایگاه نظامی فرودگاه الغیظه در استان المهره اعتراف نموده اند؛ دفتر اطلاعاتی که بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی یمن، کشور های متجاوز آن را تأسیس نموده اند.

خبرگزاری سبأ همچنین گزارش داد که اعترافات به دست داشتن آمریکا و انگلیس در اجرای بسیاری از عملیات های جاسوسی و خرابکارانه در استان های مختلف یمن اشاره داشته است.

در سرانجام این گزارش آمده است که سرویس امنیت و اطلاعات یمن، فردا سه شنبه، ساعت سه به وقت صنعاء فیلمی را منتشر خواهد نمود که در آن جاسوسان به انجام عملیات جاسوسی اعتراف می نمایند.

این گزارش در حالی منتشر شده است که خبرگزاری رسمی یمن در جلسه نخست محاکمه، به دست داشتن انگلیس در انجام عملیات های خرابکارانه در خاک این کشور اشاره نموده بود (+) که در این جلسه، متهمان به نقش آمریکا نیز اعتراف نموده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 788

به "اعتراف به دست داشتن آمریکا و انگلیس در انجام عملیات های خرابکارانه در یمن خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراف به دست داشتن آمریکا و انگلیس در انجام عملیات های خرابکارانه در یمن خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید