احتمال حل بعضی مسائل موجود در روابط چین و آمریکا وجود دارد

به گزارش مجله شهبازی، به گزارش خبرنگاران، یک منبع مطلع در تبادل نظر با نشریه پولیتیکو گفت که به احتمال قوی، موارد مربوط به محدودیت های صدور ویزا و بازگشایی کنسولگری های چین و آمریکا در دو کشور، در جریان ملاقات شی جینپینگ و جو بایدن رؤسای جمهور دو کشور که قرار است به زودی برگزاری گردد، حل خواهد شد.

احتمال حل بعضی مسائل موجود در روابط چین و آمریکا وجود دارد

پولیتیکو بعلاوه از قول این منبع مطلع اظهار داشته که انتظار می رود در حوزه های دیگر مربوط به روابط دوجانبه میان ایالات متحده و چین نیز در جریان ملاقات رهبران دو کشور که هنوز تاریخ برگزاری دقیق آن اعلام نشده، پیشرفت هایی حاصل گردد.

این در حالیست که روز گذشته، وزارت دفاع آمریکا مدعی شد که چین در حال حاضر با دستیابی به فناوری موشکی پیشرفته بالستیک، خطر سه گانه هسته ای را برای ایالات متحده ایجاد نموده است.

پنتاگون با انتشار مطلبی در رسانه های آمریکا، با تکرار ادعاهای خود در مورد تهدیدات هسته ای چین بیان کرد که این تهدیدات اکنون در سه بخش توانایی شلیک موشک های بالستیک هسته ای و توسعه فناوری های موشکی هسته ای در دو بخش زمین و دریا تقسیم می شوند.

پنتاگون اعلام نمود: جمهوری خلق چین احتمالاً در حال حاضر یک سه گانه هسته ای نوپا با توسعه فناوری موشک های بالستیک با قابلیت شلیک از هوا (ALBM) و بهبود قابلیت های هسته ای زمینی و دریایی خود ایجاد نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 آذر 1400 بروزرسانی: 11 آذر 1400 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 1154

به "احتمال حل بعضی مسائل موجود در روابط چین و آمریکا وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال حل بعضی مسائل موجود در روابط چین و آمریکا وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید