5 روش برای سرمایه گذاری روی خودمان

به گزارش مجله شهبازی، این کار مستلزم آن است که متوجه چگونگی وقت گذرانی خودتان بشوید و همچنین ببینید در کجا و روی چه کسانی سرمایه گذاری نموده اید. از خودتان بپرسید آیا این انتخاب ها در حال نزدیکتر کردن شما به اهدافتان هستند یا دارند شما را از اهدافتان دور می نمایند. اگر می بینید آدم هایی که در حلقه ارتباطاتی شما جای گرفته اند شما را از دستیابی به موفقیت های بیشتر دور نگه می دارند آن ها را رها کنید و در این حلقه ارتباطی افراد دیگری را جای دهید که به شما انرژی مثبت می دهند و شما را در رسیدن به اهدافتان یاری می نمایند.

5 روش برای سرمایه گذاری روی خودمان

برای بسیاری چند ماه اخیر به خصوص در زمینه پیشرفت شغلی تمرین صبوری کردن بوده است. بسیاری از فعالیت ها متوقف شده یا به تعویق افتاده و دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده را برای افراد سخت نموده است.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فوربس، به جای آنکه اجازه بدهید این روز های کرونایی شما را در رسیدن به اهدافتان به تأخیر بی اندازند، از این روز ها برای سرمایه گذاری روی یک چیز بهره ببرید که می تواند بیشترین تأثیر را روی شغلتان داشته باشد: سرمایه گذاری روی خودتان.

5 راه آسان برای سرمایه گذاری روی خوتان پیشنهاد می گردد که اگر انجامشان دهید هرگز پیشیمان نخواهید شد:

1-اهداف خود را به روشنی تعریف کنید و در راستای رسیدن به آن ها فعالیت کنید

چه می خواهید؟ نخستین چیزی که من از مشتریان خودم می پرسم آن است که اهدافشان را شفاف و تعیین نمایند تا بتوانند برای دستیابی به آن ها یک برنامه خوب طراحی نمایند. بهترین راه برای رسیدن به شفافیت کم کردن سرعت و بازاندیشی درباره چیزی است که بیشتر از همه می خواهید. شاید شگفت زده بشوید، ولی رسیدن به شفافیت کار سختی است؛ به خصوص اگر تا به حال در زندگی جرئت ننموده اید که قدری متوقف شوید و به خودتان زمان و فضا بدهید تا اهداف خودتان را بازتعریف کنید یا در به رسمیت شناختن رویاهایتان احساس ترس و ناامنی می کنید.

بعد از آنکه اهدافتان را تعیین و شفاف کردید باید در محیطی قرار بگیرید که به طور کامل از اهداف شما حمایت می نماید و از هر چیز دیگری که شما را از اهدافتان دور می نماید یا به اصطلاح شما را از جهت خارج می نماید، دوری کنید.

این کار مستلزم آن است که متوجه چگونگی وقت گذرانی خودتان بشوید و همچنین ببینید در کجا و روی چه کسانی سرمایه گذاری نموده اید. از خودتان بپرسید آیا این انتخاب ها در حال نزدیکتر کردن شما به اهدافتان هستند یا دارند شما را از اهدافتان دور می نمایند. اگر می بینید آدم هایی که در حلقه ارتباطاتی شما جای گرفته اند شما را از دستیابی به پیروزیت های بیشتر دور نگه می دارند آن ها را رها کنید و در این حلقه ارتباطی افراد دیگری را جای دهید که به شما انرژی مثبت می دهند و شما را در رسیدن به اهدافتان یاری می نمایند.

2-برای مطالعه وقت بگذارید

برطبق مطالعه ای که موسسه نظرسنجی پیو سال گذشته انجام داد، تعیین شد که 27 درصد از بزرگسالان آمریکایی در کل سال کتاب نخوانده بودند. درعوض، افراد شاخصی مانند بیل گیتس 50 کتاب در سال خوانده بودند.

تحقیقات نشان داده که مطالعه کردن فواید زیادی دارد. کسانی که بیشتر مطالعه می نمایند قدرت استدلال قوی تری دارند، ظرفیت ذهنی شان برای حل مسائل بیشتر است، مهارت های بهتری دارند، چشم انداز گسترده تری دارند و به خودشان اجازه می دهند تا امکان های متفاوتی را در تصور نمایند. مطالعه کردن یکی از سریع ترین راه ها برای دستیابی به اطلاعات است و به شما امکان می دهد تا در حوزه های تخصصی دیگر دانش و بصیرت پیدا کنید که همه این ها می تواند خلاقیت و نوآوری را در شما تقویت کند.

3-نه گفتن را یاد بگیرید

همواره بله گفتن باعث خستگی، استرس و از دست دادن فرصت هایتان می گردد. زمانی می رسد که از خودتان می پرسید چرا با اینکه مولد نبوده ام، اما تا این حد احساس خستگی دارم.

میلیاردر آمریکایی، وارن بافت، یک جمله معروف دارد. او می گوید: تفاوت بین افراد پیروز و افراد واقعاً پیروز آن است که افراد واقعاً پیروز به تقریباً همه چیز نه می گویند. توجه کنید که بافت می گوید تقریباً همه چیز.

او درباره توانایی ما در تصمیم گیری و مدیریت زمان صحبت می نماید. او می گوید ما باید عامدانه و هدفمند درباره اینکه چطور می خواهیم زمانمان را سپری کنیم دست به گزینش بزنیم و مرز هایی را تعیین کنیم تا از این انتخاب خود محافظت کنیم. زمان یک منبع محدود و تجدیدناپذیر است، پس با تعیین الویت ها و تمرکز روی چیز هایی که بیشتر از همه می خواهید عاقلانه روی خودتان سرمایه گذاری کنید.

4-به فرصت های پیشرفت بله بگویید

بله گفتن همواره بد نیست. بله گفتن قدرتبخش است و دیگران را تأیید می نماید و به دنبال خودش همکاری را می آورد. اما از همه مهمتر باعث رشد شما می گردد. اگر برای دستیابی به فرصت ها صبر کنید، ممکن است فرصت ها را از دست بدهید. بله گفتن به این معنی است که شما برای پشت سر گذاشتن حاشیه امن خود و در آغوش دریافت چالش ها آماده هستید.

با بله گفتن شما ذهنیت رشد را در خودتان می کارید و با کنجاوی تان راهنمایی می شوید. بله گفتن همچنین محیطی را ایجاد می نماید که برای کوشش کردن، شکست خوردن، یاد دریافت و نوآوری امن است.

وقتی آزادانه بله می گویید درواقع تحمل پذیری خودتان را نسبت به خطر افزایش می دهید و نوآوری را در خودتان تشویق می کنید و همه این کار ها به واسطه فرصت هایی ایجاد می گردد که به شما امکان تجربه کردن چیز های جدید و استفاده از پیروزیت ها و شکست ها در آموختن از فرصت هایتان را می دهد.

5-سلامتی خود را در الویت قرار دهید

زندگی در جهانی که همواره آنلاین بودن [کنایه از همواره در دسترس بودن]در آن به یک فرهنگ تبدیل شده است، سلامتی شما را به خطر می اندازد. از یک فنجان خالی چیزی به بیرون تراوش نمی نماید. اگر همواره سردرد دارید، احساس بیماری می کنید، خسته هستید یا بی انگیزه شده اید، باید بدانید که همگی این موارد هشدار هایی هستند که می گویند شما به استراحت احتیاج دارید.

یک خواب نیم روزی، محدود کردن تماشای صفحات نمایش، گذاشتن گوشی همراه خارج از اتاق خواب و خنک نگه داشتن دمای اتاق خواب از مواردی است که می تواند انرژی را به شما بازگرداند. با تغذیه مناسب و تحرک بدنی خود را سرحال نگه دارید. به وسیله مدیتیشن، دعا کردن، بازاندیشی در خود، وقت گذرانی در طبیعت و ملاقات دوستان و عزیزان روحیه خود را تقویت کنید.

زمانی که احساس اندوه و غم دارید به این طریق دستگاه عصبی تان را آرام کنید: نفس عمیق بکشید و دستتان را روی قلبتان بگذارید. این کار باعث آزاد شدن هورمون اکسی توسین می گردد که در شما احساس امنیت و تعلق ایجاد می نماید.

با خودتان طوری رفتار کنید که با یک دوست ارزشمند رفتار می کنید، نسبت به خودتان احساس شفقت داشته باشید و به جای آنکه از کلمات خودویرانگر و خودانتقادی در قبال خودتان بهره ببرید، از کلماتی که حمایتی هستند، بهره ببرید. به یاد داشته باشید داستانی که درباره خودتان به خودتان می گویید مهمترین کلماتی هستند که استفاده می کنید. کلمات قدرت دارند بنابراین آن ها را عاقلانه بهره ببرید و ذهنیت رشد و پیشرفت را در خودتان حفظ کنید.

منبع: Forbes.com

نویسنده: Amy Blaschka

ترجمه: سایت خبرنگاران

منبع: فرادید
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 726

به "5 روش برای سرمایه گذاری روی خودمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 روش برای سرمایه گذاری روی خودمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید