کاهش تپش قلب با گیاه بالنگو

به گزارش مجله شهبازی، مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی گفت: گیاه بالنگو، مقوی قلب بوده، برای رفع وحشت و خفقان همراه با گلاب کاربرد دارد و برای دل پیچه و شکم روی موثر است.

کاهش تپش قلب با گیاه بالنگو

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، مهندس حسین راغ آرا گفت: بالنگو با نام های دیگر بالنگوی شهری و بالنگوی شیرازی گیاهی است با طبیعت گرم و مرطوب و تر، که خیسانده دانه آن خنک کننده و آرامبخش بوده و مسکن درد است.

مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با اشاره به این که خیسانده دانه این گیاه نفخ معده را از بین برده و یبوست را رفع می کند، اضافه کرد: بالنگو، مقوی قلب بوده، برای رفع وحشت و خفقان همراه با گلاب کاربرد دارد و برای درمان کولیت و اسهال خونی همراه با گلاب مفید بوده و برای دل پیچه و شکم روی موثر است.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، مهندس راغ آرا ادامه داد: برای بیماری صرع و درمان غش یک سوم لیوان گلاب، دو سوم آب جوش، یک قاشق چای خوری تخم بالنگو را مخلوط کرده و ناشتا مصرف می شود، برای شیرین کردن این مخلوط می توان از عسل استفاده کرد.

مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با بیان این که گیاه بالنگو مقوی قلب و مغز است و باعث کاهش تپش قلب می شود، بیان کرد: این گیاه سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و به دفع ترشحات برونش و سینوس ها کمک می کند، همچنین برای درمان سرفه های خشک تخم بالنگو، قدومه و ریحان از هرکدام 10 گرم را باهم مخلوط کرده و 3 دقیقه ملایم جوشانده و در نهایت با عسل شیرین می کنیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 934

به "کاهش تپش قلب با گیاه بالنگو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش تپش قلب با گیاه بالنگو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید