ورود استارت اپ ها به ارائه خدمات آنلاین بیمه

به گزارش مجله شهبازی، دکتر علیرضا دلیری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه از اواخر اردیبهشت ماه امسال طبق توافقاتی که با رئیس بیمه مرکزی داشتیم، بیمه های کاغذی حذف شدند، اعلام نمود: کلیه شرکت های بیمه ای از اول خرداد ماه زیر ساخت های لازم را برای دسترسی الکترونیکی بیمه گذاران بیمه شخص ثالث فراهم آوردند.

ورود استارت اپ ها به ارائه خدمات آنلاین بیمه

دستیار ویژه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تاکید بر اینکه این اقدام با همکاری و تلاش شرکت ها و استارت اپ های دانش بنیان محقق شد، بیان کرد: از ابتدا این قضیه توسط معاونت علمی و بیمه مرکزی مورد پیگیری قرار گرفت.

به گفته دلیری، در کشور ایران بیمه سنتی و ضریب نفوذ بیمه در ایران پایین بود که این موجب می شد درصد پایینی از جامعه از بیمه استفاده کنند مگر اینکه از بیمه های اجباری برای آینده خود استفاده می کردند.

وی با تاکید بر اینکه بیمه شدن آنلاین و حذف موارد کاغذی موجب می شود که بسیاری از افراد به راحتی به این موضوع دسترسی پیدا کنند، خاطر نشان کرد: نفوذ دسترسی به واسطه بیمه آنلاین بیشتر می شود.

دستیار ویژه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اضافه نمود: در این راستا، اولین قدمی که برداشتیم استفاده از استارت اپ های حوزه بیمه بود که با تشکیل کارگروهی قانونی و مشترک با بیمه مرکزی فرایند آنلاین شدن در پیش گرفته شد.

دلیری ادامه داد: آئین نامه های بیمه شدن آنلاین در این کارگروه تدوین، مصوب و ابلاغ شد در همین مدت کوتاه 80 شرکت متقاضی بیمه آنلاین شدند.

وی با تاکید بر اینکه استفاده از پلتفرم آنلاین باعث می شود صدور بیمه نامه در کشور تسهیل شود، گفت: این امر به واسطه استارت اپ های دانش بنیان محقق شده که خدمات بهتر و سریع تری به مخاطبان ارائه شود.

وی با تاکید بر اینکه در این کارگروه به ارائه خدمات بهتر بیمه ای نیز پرداخته می شود، گفت: بنا داریم آپشن های جدیدی همانند سایر کشورها در زمینه بیمه به افراد ارائه کنیم.

دستیار ویژه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تاکید کرد: این موضوع که توسط شرکت های دانش بنیان، استارت اپی و با حمایت معاونت علمی و فناوری محقق شده در آینده شرایط بهتری نیز خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه در این صورت ضریب نفوذ بیمه بالا می رود، خاطر نشان کرد: سعی کردیم با صحبتی که با رئیس بیمه مرکزی داشتیم اینها را عملیاتی کنیم. اگر بیمه در کشور نفوذ پیدا کند و مردم بیمه شوند هزینه حاکمیت دولت و فشار به زندگی بعد از حوادث کاهش می یابد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 351

به "ورود استارت اپ ها به ارائه خدمات آنلاین بیمه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود استارت اپ ها به ارائه خدمات آنلاین بیمه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید