خبرنگاران ائتلاف سعودی 72 بار آتش بس یمن را نقض کرد

به گزارش مجله شهبازی، تهران- خبرنگاران- ائتلاف سعودی در ادامه تجاوز نظامی به یمن، طی24 ساعت گذشته 72 بار آتش بس در استان الحدیده واقع در غرب این کشور را نقض کرد.

خبرنگاران ائتلاف سعودی 72 بار آتش بس یمن را نقض کرد

به گزارش شبکه خبری المسیره، سه مورد پرواز هواپیماهای جاسوسی بر فراز مناطق الجاح و الفازه، ایجاد استحکامات نظامی، 17 مورد حمله توپخانه ای و 50 مورد تیراندازی از جمله موارد نقض آتش بس بوده است.

المسیره همچنین بیان کرد که جنگنده های سعودی امروز بر فرار شهرستان های مجزر و صرواح به پرواز در آمدند.

ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان در سال 2015 (فروردین 94) به بهانه حمایت از عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن، تجاوز نظامی به این کشور را شروع کرد.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال 1394 با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی- آمریکایی، تجاوز خود به کشور یمن را شروع کرد اما ظرف تقریباً پنج سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

بر اثر تجاوز عربستان به یمن، تا به امروز هزاران یمنی به شهادت رسیده اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به عظیم ترین فاجعه انسانی در دنیا تبدیل شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 319

به "خبرنگاران ائتلاف سعودی 72 بار آتش بس یمن را نقض کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ائتلاف سعودی 72 بار آتش بس یمن را نقض کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید