توسعه مراکز تجاری در مشهد دیگر توصیه نمی شود

به گزارش مجله شهبازی، خبرنگاران/خراسان رضوی عضو هیات علمی پژوهشگده گردشگری جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: در حال حاضر توسعه فضاهای تجاری در مشهد توصیه نمی شود، اما توسعه فضاهای فرهنگی، تفرجگاه ها و پارک ها مورد نیاز شهر مشهد است.

توسعه مراکز تجاری در مشهد دیگر توصیه نمی شود

دکتر مژگان ثابت تیموری در گفت وگو با خبرنگار مجله شهبازی، با بیان اینکه تصور نمی کنم اکنون با محدودیت فضا و زمین در رابطه با توسعه مراکز گردشگری در مشهد روبرو باشیم، اظهار کرد: هم اکنون ما نیازمند توسعه فضاهای تجاری نیستیم، اما توسعه فضاهای فرهنگی، تفرجگاه ها و پارک ها، مورد نیاز شهر مشهد است. همچنین گسترش فضاهایی اقامتی نیز به گفته اصناف و اتحادیه های مرتبط با اقامتگاه ها و جامعه هتلداری در مشهد توصیه نمی شود.

وی گفت: مشهد دارای طرح جامع و تفصیلی است که کاربری فضاهای گردشگری و محدوده نوع کاربری ها در این طرح مشخص شده است. همچنین باتوجه به پیش بینی جمعیت شهر مشهد در افق چشم انداز طرح جامع، می توان برآورد قابل قبولی از نیاز آبی و عرصه های کاربری های مختلف داشت به عنوان مثال اگر جمعیت مشهد به 12 میلیون افزایش یابد، زیرساخت های شهر نیز بر همین اساس بایستی جانمایی و توسعه یابد.

عضو هیات علمی پژوهشگده گردشگری جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: معتقدم که باید باتوجه به تغییرات جمعیتی و نیازسنجی هایی که صورت می گیرد، اسناد بالادستی همچون طرح های تفصیلی مشهد مورد پایش، به روزرسانی و بازنگری قرار گیرد؛ چراکه در حال حاضر شاهد اجرای بی برنامه و افسارگسیخته برخی طرح ها هستیم که با طرح جامع و تفصیلی انطباق ندارند و قطعا نیاز به بررسی اثرات مختلف، اجتماعی، زیست محیطی و اقتصادی آن ها وجود دارد.

وی درباره طرح هایی که در خصوص رفع مشکل کمبود آب اجرا شده است، گفت: با خارج شدن طرح انتقال آب دریای خزر از دستور کار و اجرای طرح انتقال آب از دریای عمان به استان های مرکزی کشور و کلانشهر مشهد، امیدواریم نیاز مردم شهر تأمین شود، اما در حال حاضر منابع موجود، جوابگوی نیاز فعلی آب شرب پاک شهر مشهد نیست، هر چند که بخش زیادی از مصرف کنندگان آب شرب و بهداشتی، شهروندان شهر مشهد هستند و نباید تنها از منظر توسعه گردشگری به موضوع کمبود آب شهر نگاه کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 102

به "توسعه مراکز تجاری در مشهد دیگر توصیه نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه مراکز تجاری در مشهد دیگر توصیه نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید