بهره مندی 136 روستای استان قم از نعمت گاز

به گزارش مجله شهبازی، خبرنگاران/قم مدیرعامل شرکت گاز قم گفت: ضریب نفوذ گاز در بخش شهری 5/99 درصد و ضریب نفوذ گاز در روستاها 94 درصد است؛ یعنی از 161 روستا 136 روستا از نعمت گاز برخوردار هستند.

بهره مندی 136 روستای استان قم از نعمت گاز

علیرضا نصیری امروز در چهارمین جلسه شورای اداری استان که در سالن کرامت استانداری برگزار گشت، گفت: منابع گازی کشور به دو بخش منابع گاز ترش و شیرین تقسیم می شود.

وی افزود: منابع گاز شیرین منابعی بوده که هیدروکربن های سبک داشته و به عنوان گاز طبیعی استفاده می شود، منابع گازترش نیز از هر دو هیدروکربن های سبک و سنگین برخوردار است.

مدیرعامل شرکت گاز قم یادآورشد: استان قم در جهت چهار خط سراسری گاز قرار گرفته است،با ایجاد خط لوله سراسری در این استان طی سنوات گذشته، حتی یک مورد هم قطعی گاز نداشتیم.

وی گفت: 420 هزار مشترک گاز در استان قم وجود دارد. ضریب نفوذ گاز در بخش شهری 5/99 درصد و ضریب نفوذ گاز در روستاها 94 درصد است؛ یعنی از 161 روستا 136 روستا از نعمت گاز برخوردار هستند.

نصیری با ذکر این مطلب که سال جاری توانستیم گازرسانی به بخش قاهان به عنوان یکی از طرح های فوق العاده سخت را به بهره برداری برسانیم، یادآورشد: با انجام این طرح 20 روستا آماده گازرسانی شده و 12 روستا را اشتراک پذیری کردیم.

مدیرعامل شرکت گاز قم ابراز امیدواریم کرد که با اجرای گازرسانی به 6 روستای باقی مانده قم تا سال آینده به نخستین استان سبز کشور تبدیل شویم.

وی گفت: توسعه غیرمجاز گاز در داخل ادارات و منازل بسیار کار خطرناکی است که از مدیران ارشد استان خواستاریم که روی این موضوع کارکرده و مانع بروز حوادث ناگوار در سطح ادارات شوند.

وی از سه هزار و 786 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز در استان خبردادو گفت: نصب تعداد 174 هزار علمک گاز و 38 ایستگاه سی ان جی ازجمله خدمات شرکت گاز استان قم به مردم بوده است. همچنین به 13 شهرک صنعتی نیز گازرسانی شده است.

نصیری اظهارکرد: خوشبختانه هیچ مشترک و متقاضی با پاسخ منفی در جهت گازرسانی قرار نگرفته است و در حال حاضر این تعداد شهرک 3400 مشترک صنعتی را در برگرفته است.در سال جاری نمودار مصرف گاز استان از حد مجاز کمتر بوده است، گفت: رسیدن به این مهم حاکی از فرهنگ مردم در استفاده بهینه از گاز بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 37

به "بهره مندی 136 روستای استان قم از نعمت گاز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره مندی 136 روستای استان قم از نعمت گاز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید