برنامه جدید فردوسی پور مجوز ساترا نگرفت

به گزارش مجله شهبازی، چند وقتی است خبر هایی به گوش می رسد مبنی بر اینکه عادل فردوسی پور قصد دارد با ساختن برنامه ای جدید به عرصه و صحنه اجرا برگردد.

برنامه جدید فردوسی پور مجوز ساترا نگرفت

به گزارش خبرآنلاین، ظاهراً این خبر ها شایعه نیست و بلکه واقعیت دارد، مجری سابق و تهیه فعلی صدا و سیما که با بی مهری از شبکه سه کنار گذاشته شده است، این روز ها سخت خودش را وقف ساختن برنامه جدیدش می کند.

گفته می شود برنامه جدید عادل، نودِ نو نام دارد. این برنامه 15 قسمتی خواهد بود و مختص بررسی بازی های لیگ برتر است. او تصمیم داشت این برنامه را به صورت زنده و از روی بستر اینترنتی پخش کند، اما آنطوری که صبح سینما نوشته که این برنامه نتوانسته از ساترا مجوز دریافت کند.

در این باره علی سعد سرپرست معاونت کاربران و تنظیم گری اجتماعی ساترا در توییتر نوشت: درباره خبری که روز گذشته یک رسانه خبری منتشر کرده بود چند نکته را برای ایجاد شفافیت عرض می کنم:

1. رویکرد ساترا حمایت از رسانه های صوت و تصویر ایرانی و محتوای بومی بر روی آنهاست. تعداد 150 مجوز صادره در دو سال اخیر، موجب شده طیف متنوعی از رسانه ها به طور قانونی مشغول به فعالیت باشند.

2. در اولین جلسه شورای موافقت کلی انتشار که 9 مهر برگزار گشت، به هر سه درخواست برنامه های ارائه شده از سوی رسانه های صوت و تصویر، پروانه انتشار اعطا شد. مجوز به برنامه های همرفیق، واسخندیش و دیرین دیرین که پیش بینی می شود اقبال مخاطبان را به خود جلب کنند، در این جلسه تصمیم گیری شد.

3. شرط طرح برنامه ها در شورای موافقت کلی انتشار، عدم وجود موانع حقوقی، قضایی و امنیتی است که در مورد برنامه 99 که به درخواست فیلیمو و کافه بازار مطرح شده بود، به دلیل عدم دریافت مکتوب استعلام مراجع مسئول، عملا موضوع قابل طرح و بررسی توسط شورای مذکور نبود.

4. حیطه مسئولیتی ساترا فقط تصمیمات رسانه ای است؛ لذا در صورت وجود ملاحظات استعلامی، دعاوی حقوقی و یا پرونده های قضایی، ساترا امکان بررسی تقاضا های رسیده را نخواهد داشت.

5. اصل پایه ای حرکت ساترا، حمایت از رسانه ها و محتوای داخلی در کنار شفافیت و قاعده مندی تصمیمات است. ساترا در حیطه مسئولیتی خود، به اعلان شفاف دلایل تصمیمات، متعهد است.

منبع: فرارو
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 562

به "برنامه جدید فردوسی پور مجوز ساترا نگرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه جدید فردوسی پور مجوز ساترا نگرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید