ایجاد 10 شبکه مشاغل خانگی در لرستان

به گزارش مجله شهبازی، مدیر اجرایی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی لرستان گفت: 10 شبکه شغلی مرتبط با لباس، فرش و محصولات کشاورزی در استان راه اندازی شده است.

ایجاد 10 شبکه مشاغل خانگی در لرستان

به گزارش گروه استان های خبرنگاران از خرم آباد، رحیم بیرانوند مدیر اجرایی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی لرستان گفت: در مرحله سوم الگوی توسعه مشاغل خانگی علاوه بر اتصال متقاضیان به بازار، هدایت و مشاوره صاحبان مشاغل خانگی، استانداردسازی، کمک به برنامه های تولید، فروش، شکل دهی و ظرفیت سازی بازار در حال انجام است.

او ادامه داد: این شبکه ها شامل قالی بافی، گلیم بافی، تابلو فرش، پوشاک، لباس محلی، چرم دوزی، عسل، فرآوری زعفران، فرآوری و بسته بندی سبزیجات و لباس پزشکی هستند.

مدیر اجرایی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی لرستان اظهار کرد: یکهزار و 146متقاضی در شبکه قالی بافی، 222 متقاضی در شبکه گلیم بافی، 255 نفر در شبکه تابلو فرش، 757 متقاضی در شبکه پوشاک و 40 نفر در شبکه لباس محلی مشغول به فعالیت هستند.

بیرانوند اضافه کرد: همچنین در شبکه های چرم دوزی، عسل، فرآوری زعفران، فرآوری و بسته بندی سبزیجات و لباس پزشکی به ترتیب 80، 50، 72، 80 و 100 نفر فعالیت دارند.

او گفت: شبکه سازی در این کسب و کار ها منجر به در اختیار گذاشتن منابع و اطلاعات تازه، رشد جایگاه شغلی متقاضیان و پیشرانان و ایجاد روابط موثر و طولانی مدت با بازار می شود.

ر

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 12 آبان 1400 بروزرسانی: 12 آبان 1400 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 1123

به "ایجاد 10 شبکه مشاغل خانگی در لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد 10 شبکه مشاغل خانگی در لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید