آموزش زدن رژ گونه با توجه به فرم صورت

به گزارش مجله شهبازی، زدن رژ گونه می بایست بر اساس فرم صورت انجام گیرد. با توجه به نوع صورت (بیضی، قلبی، مربعی، گرد، مستطیلی، کشیده و مثلثی) مدل زدن رژ گونه انتخاب می گردد

آموزش زدن رژ گونه با توجه به فرم صورت

قبل از آغاز کار شما باید شکل صورت خود را بدانید. صورت ها اشکالگوناگونی دارد. تقسیم بندی صورت هاعبارتند از: صورت بیضی شکل، صورت به شکل قلب، صورت مربعی، صورت گرد، صورت مستطیلی، صورت کشیده و صورت مثلثی.

تشخیص فرم صورت برای انتخاب روش مناسب زدن رژ گونه

صورت های بیضی( (Ovalfaces:

در صورت های بیضی شکل معمولا استخوان هایگونه برجسته است و پیشانی کمی پهن تر از چانه می باشد. صورت بیضی در بین همه حالت هایصورت ایده آل ترین است.

صورت های قلبی (Heart shaped faces):

در صورت های به شکل قلبپیشانی گسترده است و استخوان های گونه بالا هستند و صورت هر چه به سمت چانه پیش می رودباریک تر می گردد.

صورت های مربعی ( Square faces):

در صورت های مربعیپیشانی تقریبا هم عرض با استخوان های گونه و چانه است.

صورت های گرد ( Round faces):

در صورت های گرد نیزگستردگی اجزا تقریبا مثل هم است ولی به حالت دایره شکل و با انحنای بیشتر.

صورت های مستطیلی ( rectangle faces):

مانند صورت های مربعیدر این حالت صورت نیز پیشانی با استخوان های گونه و چانه هم عرض است ولی صورت هایمستطیلی کشیده تر از صورت های مربعی هستند.

صورت های کشیده ( Long faces):

در صورت های کشیده ترکیبیاز صورت مستطیلی و بیضی را داریم با تفاوت های اندکی در گستردگی اجزایی همچونگونه ها و آرواره.

صورت های مثلثی ( Triangular faces):

اگر صورت شما مثلثی باشدمطمئنا چانه ای باریک و نوک تیز دارید و استخوان های گونه تان در قسمت بالا برجسته تراست. بعضی از صورت ها هم به شکل مثلث وارونه می باشند.

نحوه رژگونه زدن با توجه به فرم صورت

صورت بیضی:

در این نوع صورت بهترین محل برای زدن رژگونه بالای استخوان گونه استچرا که با زدن رژگونه در این قسمت ارتفاع استخوان گونه را افزایش می دهید و گونه هازیباتر به نظر می رسند. شما می توانید با انگشتانتان صورتتان را لمس کنید و محلاستخوان گونه را به راحتی پیدا کنید.

صورت قلبی:

به دلیل اینکه این حالت صورت در سرانجام تیز به نظر می رسد ما باید لبه هایبیرونی صورت را نرم تر جلوه بدهیم تا از تیزی صورت کاسته گردد و صورت شبیه به فرمصورت بیضی شکل گردد. برای صورت های قلبی باید رژگونه را از گوشه بیرونی استخوانگونه یعنی از نزدیک گوش آغاز کنیم و در نقطه ای زیر گوشه بیرونی چشم آن را خاتمهدهیم.

صورت مربعی:

از آنجایی که در صورت های مربعی استخوان های گونه دارای عرض یکسانی بااستخوان چانه هستند باید رژگونه را در زیر استخوان گونه و از محل خط موی پایه گوشبزنیم. این کار به نرم تر کردن لبه های صورت یاری می نماید.

صورت گرد:

برای رژگونه زدن صورت های گرد نباید از رژگونه های براق استفاده کنیمچون بازتاب نور آن باعث گردتر نشان دادن صورت می گردد. بنابراین بهتر است برای صورت هایگرد از رژگونه های مات بهره ببرید. برای صورت های گرد باید رژگونه را از سمت گوش و در زیر استخوان گونه بزنید وآن را به سمت دهان ادامه دهید. این کار باعث می گردد صورت کشیده تر به نظر برسد وگردی آن کمتر گردد.

صورت کشیده:

برای صورت های کشیده رژگونه را روی استخوان گونه و درست در زیر گوشهبیرونی چشم ها بزنید و مطمئن شوید که رژگونه هرگز به سمت نوک بینی گسترس پیدا نکندزیرا این امر باعث می گردد صورت کشیده تر به نظر بیاید.

صورت مثلثی:

چون در صورت های مثلثی عرض پیشانی بیشتر است و سرانجامی صورت تیز تر می باشدباید کاری بکنیم که یک حالت تعادل بین این دو ویژگی صورت شما ایجاد گردد. بنابراین باید رژگونه را در دو سمتبیرونی صورت بر روی استخوان های گونه به شکل حرف v انگلیسی بزنید.

بهترین رژگونه برای استفاده کدام است؟

  • رژگونه چرب(کرم مانند): این نوع رژگونه برای پوست های چروک و خشک بهتراست و پوست را با یک حالت ضد پیری نشان می دهد. البته از آن برای انواع پوست ها می گردداستفاده کرد. پوست با این نوع رژگونه لطیف تر و نرم تر به نظر می رسد.
  • رژگونه مایع: منافذ پوست را به خوبی پوشش می دهد. در برابر آبماندگاری بیشتری دارد و همه پوست ها را درخشنده نشان می دهد.
  • رژگونه پودری: حالت طبیعی تری دارد. پوست را صاف و یکدست نشان می دهد.شفافیت پوست را به خوبی نشان می دهد و از براق شدن پوست بعد از چند ساعت جلوگیریمی نماید.

تهیه: مجله خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 600

به "آموزش زدن رژ گونه با توجه به فرم صورت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش زدن رژ گونه با توجه به فرم صورت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید