26 خرداد؛ پروازهای ایران و ترکیه شروع می گردد؟

به گزارش مجله شهبازی، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی در پاسخ به این پرسش که پروازهای ایران و ترکیه چه زمانی به حالت عادی باز می شود بیان نمود: ترک ها اعلام کردند از 26 خرداد ترددهای هوایی را از سر خواهند گرفت اما این خبر به شکل رسمی اعلام نشده است.

26 خرداد؛ پروازهای ایران و ترکیه شروع می گردد؟

اسعدی سامانی اضافه کرد: در شرایط فعلی هواپیماها به سمت ترکیه همچنان خالی پرواز می نمایند و برای بازگرداندن ایرانیان مقیم ترکیه است. مقام تصمیم گیری برای نحوه جابجایی مسافر بین ایران و ترکیه در آینده ستاد ملی مقابله با کرونا است. در صورتی که سفرهای خارجی بخواهد از سرگرفته گردد، به طور قطع باید پروتکل های تردد بین دو کشور تدوین گردد. اینکه آیا اگر مسافری از ایران به ترکیه عزیمت کند باید قرنطیه گردد یا خیر؟ و مواردی از این قبیل باید به شکل شفاف معین گردد.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با اشاره به پروازهایی که به انگلیس فرانسه و هلند انجام می گردد، گفت: لندن، پاریس، آمستردانم سه مقصدی هستند که پروازها به آن همچنان ادامه دارد. مسافران این پروازها اتباع خارجی و یا ایرانیانی هستند که مقیم این کشورها هستند. فرم های بهداشتی برای قبل از پرواز توسط این افراد پر می گردد و اطلاعات بهداشتی آن ها چک می گردد.

وی در آخر خاطر نشان کرد: آینده پروازهای توریستی در هاله ای از ابهام است و تنها ترکیه است که برای از سرگیری پروازها یک تاریخ اعلام نموده است و سایر کشورها همچنان از سرگیری پروازهای توریستی را به انتها کرونا منوط نموده اند.

منبع: چمدان
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 299

به "26 خرداد؛ پروازهای ایران و ترکیه شروع می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "26 خرداد؛ پروازهای ایران و ترکیه شروع می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید