چگونه بهترین نیروها را جذب کنید؟

به گزارش مجله شهبازی، بهترین فارغ التحصیلان را به کار بگیرید تا پیشرفت کنید

برای بوجود آوردن زمینه های پیشرفت و ارتقای کارتان اولین اصولی که باید رعایت کنید، استفاده از نیروهایی با استعداد و تازه نفس است. این فارغ التحصیلان شما را در رسیدن به اهدافتان یاری خواهند کرد. خیلی از کسب و کارهای پیروز بطور مداوم از یکدیگر پیشی می گیرند، بدلیل اینکه ارزش بدست آوردن این نیروها را بخوبی می دانند. پس اگر شما هم جویای پیشرفت هستید، بهتر است از روش هوشمندانه برای انتخاب بهترین ها استفاده کنید. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

چگونه بهترین نیروها را جذب کنید؟

کم کم به فصل فارغ التحصیلی دانشجویان نزدیک می شویم و در بین آن ها افراد زیادی هستند که علاقه دارند در کسب و کار شما استخدام شوند. ولی شما باید هوشمندانه عمل کنید و در پی شکار بهترین استعدادها باشید.

در این موارد بهتر است بدانید چگونه با یک جوان فارغ التحصیل در مقایسه با یک فرد باتجربه جویای کار برخورد کنید. کمپانی های بزرگ برای استخدام بااستعدادترین ها رقابت تنگاتنگی در پیش می گیرند. علاوه بر این، افراد جوان و بااستعداد علاقه ای به شیوه سنتی استخدام نشان نمی دهند و اگر از این شیوهای پیش پاافتاده استفاده می کنید، پیشنهاد می کنیم بازنگری را چاشنی کار خود کنید. به این معنا که شما برای جذب افراد بااستعداد باید به شیوه ای متفاوت نسبت به استخدام افراد مسن و باتجربه تر روی بیاورید.

دن بارتفیلد بنیان گذار کمپانی Yello (پلت فرم استخدام برای کارفرمایان) است. او با توجه تحقیقات اخیر شرکتش در رابطه با استخدام فارغ التحصیلان، چند توصیه در رابطه با این موضوع دارد که در ادامه آن ها را شرح داده ایم:

1- سریع عمل کنید

بر طبق تحقیقات انجام شده از طریق Yello، حدود 75 درصد از فارغ التحصیلان به خاطر اینکه فرآیند استخدام به آهستگی انجام می شد، آن را رها کرده اند. معمولاً فارغ التحصیلان علاقه ای به منتظر جواب ماندن برای مصاحبه کاری ندارند و بلافاصله به سراغ مصاحبه های بعدی می فرایند. بهتر است با وجود چنین شرایطی در سریع ترین زمان ممکن فرآیند استخدام را به انجام برسانید.

2- وب سایت شرکت خود را واکنش گرا طراحی کنید

حدود 26 درصد از فارغ التحصیلان با موبایل خود وارد وب سایت شرکت های استخدام کننده می شوند. وب سایت شرکت، بهترین مکان برای جمع آوری اطلاعات درباره کسب و کار و خدمات در حال انجام است. یکی از راه هایی که می توانید این درصد از متقاضیان را راضی نگه دارید و جذب تیم کاری خود کنید، داشتن یک وب سایت واکنش گرا و مناسب با گوشی های موبایل است.

3- از پیام های متنی استفاده کنید

حدود 86 درصد از فارغ التحصیلان نسبت به پیام های متنی که در فرایند استخدام از طریق شرکت فرستاده می شود، احساس مثبتی دارند. بر طبق همین تحقیقات، 86 درصد از متقاضیان پیام های متنی را تا حداکثر 90 ثانیه باز می کنند؛ این یعنی پیام های متنی در انتقال سریع پیام در مقایسه با رقبا برای فارغ التحصیلان بااستعداد ارزشمند خواهد بود.

4- روی حقوق خیلی مانور ندهید

درست است که حقوق می تواند یکی از دلایل فارغ التحصیلان برای ورود به شرکت شما باشد؛ ولی بحث مالی تنها دلیل جذب یک فرد جوان نیست. آن ها به نکاتی مثل رشد سازمان و فرصت های یادگیری هم توجه می کنند. سعی کنید به جای تمرکز کامل بر حقوق و مزایای مالی در مصاحبه، بر مواردی که باعث پیشرفت متقاضیان می شود و آن ها را نسبت به آینده کاری امیدوار می کند، مانور دهید.

5- از کارمندان خود بخواهید به افراد بااستعداد پیشنهاد بدهند

بر طبق این تحقیقات، حدود 95 درصد از فارغ التحصیلان با توجه به توصیه های افراد دیگر وارد یک کار می شوند. باوجود سخت بودن استخدام افراد بااستعداد، می توانید از این میانبر استفاده کنید و یک تیم حرفه ای در سازمان خود تشکیل دهید.

منبع: الی گشت
انتشار: 21 اسفند 1400 بروزرسانی: 21 اسفند 1400 گردآورنده: sh-shahbazi.ir شناسه مطلب: 1262

به "چگونه بهترین نیروها را جذب کنید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه بهترین نیروها را جذب کنید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید